Чим мозок Ейнштейна відрізняється від звичайного мозку Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.04.2009 15:42 · Розділ: Цікаві факти

Геніальність Альберта Ейнштейна можна пояснити розвиненістю тім'яних доль мозку, перерозвинутими "музичними шишками" і незвичайними борозенками в потиличній області мозку. Таку гіпотезу досліджувала Діна Фальк. Вона вивчала геніальність великого фізика по фотографіях мозку. Річ у тому, що після смерті Ейнштейна в 1955 році його мозок був витягнутий з черепної коробки патологоанатомом Томасом Харві для мікроскопічного дослідження. Він виготовив 240 зрізів мозку, які неодноразово вивчалися. Проте самим незвичайним показником була маса мозку - 1230 г, яка є нижчою межею норми.

Зразки не збереглися, але залишилися їх фотографії. Саме їх піддала аналізу автор нового дослідження, антрополог з Університетського штату Флоріда, Діна Фальк. Порівнявши отримані дані з характеристиками мозку звичайних людей, вона підтвердила: по-перше, тім'яні долі мозку Ейнштейна значно перевершують за розміром середньостатистичні. Таке спостереження вже було зроблене в одній з попередніх робіт. По-друге, встановила антрополог, у геніального фізика були перерозвинуті певні структури моторної кори, контролюючі рухи лівої руки, - зазвичай ці утворення пов'язують з музичною обдарованістю, за що їх називають "музичними шишками". Адже відомо, що Ейнштейн чудово грав на скрипці. Третя особливість головного мозку Альберта Ейнштейна, виявила Фальк, - незвичайний малюнок борозенок в потиличній області двох півкуль.

Фото взято з сайту rian.ru
Фото взято з сайту rian.ru

Антрополог підкреслює, що дослідження про зв'язок між цими структурними особливостями мозку Ейнштейна і його нестандартним мисленням та видатними розумовими здібностями - лише гіпотеза. Колеги Фальк згодні, що робити однозначні виводи передчасно, але дослідження визнають цікавим.

Джерело: www.rian.ru


Інші новини розділу