В породах, доставлених з Місяця, виявлено воду Автор: Lesly · Опубліковано: 10.03.2010 17:01 · Розділ: Наука

Вченим вдалося виявити значну кількість води в кристалах апатиту, що містяться в зразках, доставлених на Землю в рамках місії "Аполлон". Про це було повідомлено на 41-й щорічній конференції Інституту місячних і планетарних досліджень.

Про те, що в надрах Місяця є вода дослідники почали говорити ще у 2008 році. Тоді було виявлено сліди рідини в частках вулканічного скла, які знаходяться в тих же зразках місячної речовини. Однак, таке скло утворюється під час потужних вивержень і не може служити надійним індикатором складу породи під поверхнею Місяця.

Зразок місячного базальту, доставлений астронавтами з Місяця. Фото взято з сайту compulenta.ru
Зразок місячного базальту, доставлений астронавтами з Місяця. Фото взято з сайту compulenta.ru

А цього разу, провівши дослідження за методом мас-спектрометрії вторинних іонів, фахівці встановили, що вміст води в надрах Місяця може в десятки тисяч разів перевищувати значення, встановлені раніше. Необхідно зазначити, що ці дослідження проводилися незалежно трьома різними групами вчених і отримані ними результати суттєво відрізняються; найбільша з названих значень концентрації води в апатиті становить 6 тис. часток на мільйон.

Крім того, одна з груп, очолювана Джеймсом Грінвудом з Уесліанского університету (США), також встановила, що місячна вода містить значно більше дейтерію (важкого ізотопу водню), в порівнянні із земною. А співвідношення ізотопів в рідині з Місяця скоріше відповідає значенням, характерним для комет.

Цей факт може означати, що загальноприйняту теорію розділення колись існуючого небесного тіла на Землю і Місяць в результаті зіткнення з об'єктом, що за розмірами відповідав Марсу, доведеться трохи модифікувати. Втім, вміст дейтерію цілком може змінюватися від зразка до зразка. Щоб розставити всі крапки над "і", найближчим часом учені планують провести аналіз інших зразків породи, доставлених з Місяця.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.