На дні Балтики виявлено затонулу торгову флотилію Автор: Lesly · Опубліковано: 10.03.2010 14:45 · Розділ: Події у світі

Як повідомляє інформаційна служба шведського радіо SR – Ekot, в ході зйомок дна Балтійського моря в районі будівництва газопроводу Nord Stream було виявлено останки раніше невідомих науці суден, найстаршому з яких може бути близько тисячі років. Відкриття було здійснене на схід від шведського острова Готланд.

За словами співробітника шведського управління зі збереження культурної спадщини Петера Нормана, на дні Балтики було виявлено різні кораблі, більшість з яких відносяться до XVIII-IX століть, а деякі датуються XVII століттям. "Судна знаходяться на глибині 100 метрів Судячи з усього, це торговельні кораблі, у трьох з них повністю збереглися корпуси", - додав він. За словами Нормана, знайдені кораблі становлять велику культурно-історичну цінність. Кількість виявлених морських суден не уточнюється.

Останки кораблів зараз реєструються як культурні памятники але будь-яких планів щодо їх підйому поки немає. Фото взято з сайту travelpod.com
Останки кораблів зараз реєструються як культурні памятники але будь-яких планів щодо їх підйому поки немає. Фото взято з сайту travelpod.com

На даний час знімки дна моря аналізуються шведськими співробітниками музеїв морської історії. На думку експертів, дев'ять із знайдених кораблів становлять справжню історичну цінність. За словами працівників шведського управління зі збереження культурної спадщини, останки кораблів зараз реєструються як культурні пам'ятники але будь-яких планів щодо їх підйому поки немає.

Хоча затонулі судна не знаходяться безпосередньо на маршруті будівництва газопроводу, деякі організації висловлюють побоювання, що вони можуть постраждати від будівельних робіт, які ведуться зовсім неподалік. Однак, Тора Лейфланд Холмстрем, представник зі зв'язків з громадськістю компанії Nord Stream, запевнила в інтерв'ю радіо, що всі роботи ведуться таким чином, щоб жоден з кораблів не постраждав.

Джерело: izvestia.ru


Інші новини розділу