Японцям вдалося виростити перший внутрішній орган Автор: Lesly · Опубліковано: 10.03.2010 13:37 · Розділ: Наука

Японським вченим на чолі з професором Йосіюкі Накадзімою з Медичного університету префектури Нара вперше вдалося виростили функціонуючий внутрішній орган зі стовбурної клітини. Успіх цього експерименту можна вважати справжнім проривом у сфері розробок революційних методів лікування невиліковних, з точки зору традиційної медицини, захворювань.

Функціональні особливості, структура м’язових та нервових тканин в отриманого зразка повністю відповідаютьоригіналу. Фото взято з сайту bild.de
Функціональні особливості, структура м’язових та нервових тканин в отриманого зразка повністю відповідаютьоригіналу. Фото взято з сайту bild.de

В ході численних експериментів науковцям вдалося створити фрагмент кишечника миші. Для цього, ембріональні стовбурові клітини тварини розмножували в спеціальному розчині протягом шести днів. У результаті досліду було отримано ділянку кишечника, що може похвалитися всіма характеристиками природного органа, зокрема здатністю скорочуватися, завдяки чому забезпечується можливість переміщення їжі. За словами професора Накадзіми, функціональні особливості, структура м’язових та нервових тканин в отриманого зразка повністю відповідають "оригіналу".

Дослідники переконані, що такий успіх відкриє нові можливості у сфері вирощування штучних внутрішніх органів людини, з її ж клітин, що дозволить забути про проблему відторгнення пересаджених органів організмом хворого. Крім того, це відкриття можна буде використати для вивчення механізмів певних захворювань та розробити більш ефективні препарати для їх лікування.

Джерело: tass-ural.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.