Сприйнятливість до болю визначають гени Автор: Lesly · Опубліковано: 10.03.2010 10:01 · Розділ: Наука

Дослідникам під керівництвом Джефрі Вудса з Кембріджського університету (Великобританія), вдалося зрозуміти, чому одні люди більш чутливі до болю, ніж інші. Як виявилося в ході наукових експериментів, за таку різницю в сприйнятті больових відчуттів відповідає ген SCN9A.

Так, мутації в цьому гені (ділянці ДНК) здатні підвищувати чутливість до болю, продукуючи білок, який діє довше за звичайний, і тим самим збільшує стимуляцію нервів, відповідальних за почуття сильного болю. Фахівці переконані, що це відкриття допоможе розробити принципово нові ліки від болю, які будуть ефективними навіть в боротьбі з хронічними больовими відчуттями, пов'язаними з остеоартритом та іншими недугами.

Хронічний больовий синдром здатен буквально звести людину з розуму. Фото взято з сайту blogspot.com
Хронічний больовий синдром здатен буквально звести людину з розуму. Фото взято з сайту blogspot.com

Відомо, що хронічні болі можуть викликати не тільки фізичний дискомфорт, але й перешкоджати процесам запам’ятовування та координації рухів. А хронічний больовий синдром здатен буквально звести людину з розуму, оскільки зачіпає процеси, пов'язані з обробкою і збереженням інформації в пам'яті.

А нещодавно було встановлено, що рослина Hyptis crenata, в народі відома як бразильська м'ята, володіє потужними болезаспокійливими властивостями. При больових відчуттях слід пити м'ятний відвар: сухе листя бразильської м’яти варять у воді протягом 30 хвилин, потім дають остигнути і приймають як звичайний чай.

Крім того, було з’ясовано, віруючі люди здатні переносити страждання з більшою стійкістю. За результатами, отриманими в ході наукових експериментів, було встановлено, що люди в яких є "вища ціль" можуть активізувати частину мозку, яка відповідає за переживання больових відчуттів, сприймаючи біль як щось позитивне.

Це відкриття підтверджує теорію, згідно з якою християнські мученики не відчували страшного болю під час тортур або повільної смерті в муках. Такого стану можна добитися і в атеїстів, якщо дати їм можливість дивитися на зображення людини, яка їм дорога.

Джерело: vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.