До 2015 року буде ліквідовано один зі шляхів передачі СНІДу Автор: Lesly · Опубліковано: 10.03.2010 08:56 · Розділ: Медицина

Всесвітній фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією виступив з доповіддю, в якій повідомляється, що до 2015 року можна повністю викорінити один з трьох способів передачі ВІЛ - від вагітної матері до дитини, за умови, якщо фінансування програм охорони здоров'я залишиться на тому ж рівні, а наукові дослідження в цій області триватимуть в нинішньому темпі.

Працівники фонду переконані, що тільки за 2009 рік їхня робота допомагала щоденно зберегти щонайменше 3600 життів. А загалом за сім років діяльності цієї організації, з її допомогою вдалося врятувати близько 5 мільйонів людських життів.

Найбільшу загрозу СНІД становить для жителів Африканського континенту. Фото взято з сайту msn.com
Найбільшу загрозу СНІД становить для жителів Африканського континенту. Фото взято з сайту msn.com

У рамках здійснюваних програм фонд надав антиретровірусні ліки 790 тисячам вагітних жінок-носіїв ВІЛ, що складає близько 45% жінок, які потребують таких медичних препаратів. Якщо наявне сьогодні фінансування буде підтримуватися і на далі, то цю цифру в найближчому майбутньому можна буде довести до 100%.

Про це переконливо свідчать наступні дані: за минулий рік в Африці народилося 400 тисяч дітей з ВІЛ, тоді як у Франції за аналогічний період - тільки чотири. Ці цифри переконують, що передачі вірусу від матері до дитини можна уникнути з допомогою інтенсивної медикаментозної терапії.

Глава Об'єднаної програми ООН з питань ВІЛ/СНІДу (UNAIDS) Мішель Сідібе повідомив, що ще кілька років тому в Африці антиретровірусні препарати отримували 50 тисяч осіб, а в даний час - 3, 5 мільйона. Однак, незважаючи на очевидний прогрес, боротьба з хворобою ще далеко не завершена. "Кожен день інфікується 7400 чоловік, і більше 5000 помирає від СНІДу. На двох людей, життя яких ми намагаємося врятувати, припадає п'ять випадків зараження небезпечним вірусом", - підсумував Сідібе.

Всесвітній Фонд боротьби зі СНІДом, малярією і туберкульозом був створений в 2002 році, з метою залучення до кампанії як громадські, так і приватні кошти. За сім років існування організація реалізувала програми допомоги на суму 10 мільярдів доларів.

Джерело: msn.com


Інші новини розділу