Діапазон смакових відчуттів людини став ширшим Автор: Lesly · Опубліковано: 09.03.2010 18:05 · Розділ: Наука

Людина може розрізняти більшу кількість смаків ніж сьогодні прийнято вважати, повідомив Рассел Кіст з Університету Дікіна (Австралія), провівши спеціальне дослідження.

На сьогоднішній час прийнято вважати, що людина спроможна відчувати тільки п'ять смакових відтінків: солодкий, солоний, кислий, гіркий, а також умамі (незвичайний смак, який характерний, наприклад, для соєвого соусу чи волоських горіхів, цвітної капусти, помідорів, грибів та м'яса після відварювання). Однак, науковець з Австралії переконаний, що люди здатні відчувати ще один смаковий відтінок – смак жиру, що визначається піднебінням.

Якщо людський організм не відчуває смаку жиру, то не здатен визначити, чи достатньо жирної їжі було вжито під час трапези. Фото взято з сайту puratos.com
Якщо людський організм не відчуває смаку жиру, то не здатен визначити, чи достатньо жирної їжі було вжито під час трапези. Фото взято з сайту puratos.com

В експерименті, проведеному Кістом взяли участь 30 добровольців, завданням яких було визначити смак жирних кислот в нейтральних розчинах. Усім їм вдалося справитися з цим випробуванням, але деяким довелося збільшити концентрацію речовин в розчині.

Зі здатністю відчувати смак жиру австралійські дослідники пов'язують таку поширену проблему сучасного суспільства, як ожиріння. За словами Рассела Кіста, якщо людина не відчуває смаку жиру, це свідчить про те, що в неї нормально не працює механізм, пов’язаний із завершенням прийому їжі, оскільки не отримує сигналів про те, чи достатньо жирної їжі було вжито під час трапези.

Остаточних висновків про наявність ще одного, шостого смакового відчуття у людини поки немає, однак, австрійські науковці не сумніваються, що світове наукове співтовариство підтвердить точність цього припущення вже найближчим часом.

Джерело: navigator.az


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.