У світовому океані виявлено ще один сміттєвий вир Автор: Lesly · Опубліковано: 09.03.2010 14:49 · Розділ: Екологія

Група дослідників з Асоціації морської освіти, Вудсхольського інституту океанографії і Гавайського університету на чергових зборах Американської геофізичної асоціації доповіла, що у північній частині Атлантичного океану теж існує вир, по якому циркулює величезна кількість пластикового сміття.

Раніше було відомо про існування тихоокеанічного сміттєвого виру, а тепер щось подібне виявлено в Атлантиці. Спостереженнями в цих водах ведуться доволі давно, однак, тільки тепер було встановлено, що на відстані декількох сотень кілометрів від північноамериканського узбережжя скупчуються мільярди частинок пластику різного розміру. Настільки близько пляма сміття розміщена до Європи невідомо, однак встановлено, що вона повністю займає простір між 22 і 38 градусами північної широти.

Перебуваючи у воді, сміття отруює життя риб і птахів, які приймаючи його за планктон, поїдають самі, або годують ним своїх дитинчат. Фото взято з сайту trashvortexawareness.com
Перебуваючи у воді, сміття отруює життя риб і птахів, які приймаючи його за планктон, поїдають самі, або годують ним своїх дитинчат. Фото взято з сайту trashvortexawareness.com

Дослідження в цій області тривають вже більше 20 років, і загалом в них взяли участь близько 7 тис. чоловік. Однак перша експедиція, присвячена виключно вивченню скупчення атлантичного сміття, була споряджена SEA лише в червні минулого року.

В ході цієї роботи було встановлено, що на кожен квадратний кілометр північної частини Атлантики доводиться близько 200 тисяч найрізноманітніших частин сміття, змитого або винесеного вітром з міських звалищ та з узбережжя. Однак, ці цифри враховують тільки сміття на поверхні води, оскільки дуже часто непотріб може знаходитися у товщі води до глибини 20 м.

Перебуваючи у воді, сміття отруює життя риб і птахів, які приймаючи його за планктон, поїдають самі, або годують ним своїх дитинчат. А більш дрібні мешканці океану селяться на великих скупченнях сміття, яке осідає на дні. Все це приносить надзвичайну шкоду мешканцям водойм.

А щоб дослідити шлях руху сміття, дослідники з університету Гаваїв використовували спеціальні дрейфуючі буї, які передавали інформацію про своє місцезнаходження на супутник. Таким чином було з’ясовано, які течії несуть сміття по колу в центрі океану, перешкоджаючи йому розпливтися протягом багатьох років.

Джерело: vlasti.net


Інші новини розділу