Стрес може стати причиною бруксизму Автор: Andriy · Опубліковано: 09.03.2010 13:44 · Розділ: Краса і здоров'я

Стрес - це проблема, через яку можуть постраждати зуби. Фото взято з сайту roditeli.ua
Стрес - це проблема, через яку можуть постраждати зуби. Фото взято з сайту roditeli.ua

У ході наукової роботи дослідникам з Німеччини вдалося з'ясувати, що скрегіт зубами під час сну найбільш характерний для тих, хто схильний сильно переживати, і намагається боротися зі своїми переживаннями або стресом, замикаючись в собі.

Марія Гіракі (Maria Giraki, працівниця університету Генріха Гейне, Дюссельдорф, Німеччина) спільно зі своїми колегами вивчала стан здоров'я 69 осіб. 48 з них характеризувалися тим, що скреготіли зубами під час сну. «Мимовільний скрегіт зубами по ночах (бруксизм) може привести до зносу зубів в результаті їх тертя один об одного. Бруксизм веде до виникнення хиткості, підвищення чутливості зубів, а так само росту м'язів, відповідальних за пережовування їжі, і присутності болі в цих м'язах. Причини бруксизму до сих пір погано відомі. Однак психофізіологічна напруга причетна до виникнення бруксизму. Метою наших досліджень було визначення того, чи є різні фактори, що викликають стрес (психофізіологічну напругу), а також способи подолання стресу пов'язаними з зазначеними вище симптомами бруксизму» - говорить Марія Гіракі.

Для того, щоб досягти поставлені цілі, вчені використовували тонкі пластини. Вони вміщували ці пластини в рот пацієнтів на всю ніч. Перед сном добровольці відповідали на питання спеціальних анкет, які допомагали вченим оцінити рівень психофізіологічної напруги учасників експерименту та методи її подолання, якими дані учасники зазвичай користуються. З'ясувалося, що мимовільний скрегіт зубами під час сну не пов'язаний з віком, статтю і рівнем освіти. Однак результати експерименту показали, що бруксизм найбільш характерний для людей, які часто і сильно переживають через повсякденні проблеми, наприклад, неприємності на роботі. За словами Марії Гіракі, такі люди, як правило, вважають за краще використовувати неефективні методи боротьби зі стресом. Наприклад, вони можуть замкнутися в собі, що, в остаточному підсумку, ще більше ускладнює ситуацію, що у них склалась.

Джерело sci-lib.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.