Незамінний засіб підтримання краси може зруйнувати зуби Автор: Andriy · Опубліковано: 09.03.2010 12:38 · Розділ: Краса і здоров'я

Помади можуть призвести до карієсу. Фото взято з сайту inauka.ru
Помади можуть призвести до карієсу. Фото взято з сайту inauka.ru

Мало яка жінка не користується губною помадою. Але виявляється, цей незамінний засіб підтримки краси може руйнувати зуби.

Вчені з Університету Сан-Паулу (Бразилія) досліджували косметичну продукцію десяти відомих світових брендів, особливо хімічний склад губних помад. Багато які з них містять тверді парафіни, тобто тверді фракції нафти.

«Концентрація парафінів в декоративній косметиці, зрозуміло, невелика, однак при щоденному використанні і невеликі їх кількості можуть призвести до виникнення карієсу», - вважає керівник групи експертів Антоніо Хав'єр.

Причина в тому, що парафін "липкий" і, потрапивши в рот, може приклеїтися до поверхні зубів разом з частинками їжі і патогенними бактеріями, що живуть у ротовій порожнині. А це створює сприятливе середовище для їхнього розмноження. За кілька тижнів використання такої помади бактерії під прикриттям парафіну активно плодяться, а в емалі з'являються мікротріщини. І вже через пару місяців в зубах можуть утворитися каріозні порожнини. Якщо ви часто користуєтеся губною помадою, у складі якої є парафін, захищайте зуби, радять спеціалісти: частіше користуйтеся зубною щіткою або покрийте їх захисним складом у стоматолога.

Отже, варто звертати особливу увагу на косметику, якою користуєтесь. Адже і без того за рік кожна жінка, яка користується кремами, пудрою, лосьйонами, тушшю і т.п., вводить в свій організм до 3 кг хімічних речовин.

Джерело inauka.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.