Вчені з'ясували у чому полягають лікувальні властивості часнику Автор: Andriy · Опубліковано: 08.03.2010 10:09 · Розділ: Краса і здоров'я

Запашний і корисний часник. Фото взято з сайту img-2006-01.photosight.ru
Запашний і корисний часник. Фото взято з сайту img-2006-01.photosight.ru

Про те, що часник корисний для серця і судин, ми знаємо давно. Але от останні дані: виявляється, він потрібен лише свіжий - щойно розрізаний або роздавлений.

Сто років нам твердили, що головне в часнику - Аліцин, сполука, яка утворюється в момент розрізання зубчику часнику і недовго зберігається в його соку. Але ось доктор Діпак Дас з серцево-судинного дослідного центру Університету Коннектикуту (США) підійшов до справи скрупульозно. І з'ясував: справа не в Аліцині, а в одному з його компонентів. А саме в сірководню - цей газ нам знайомий по малоприємному запаху протухлих яєць або гниючих побутових відходів. Виявляється, це він розслабляє гладкі м'язи, якими вистелені стінки кровоносних судин, знімаючи тим самим спазм і запобігаючи можливим наслідкам у вигляді інфаркту або інсульту.

Дісталося, як завжди, щурам - одну їх групу годували свіжонарізаним часником, другу - сушеним. Потім жорстокі експериментатори змоделювали у пацюків серцевий напад і холоднокровно дивилися, що вийде. У групі "Сироїд" серцевий м'яз відновлювалася набагато швидше, ніж у тих, що отримували "сухарі".

І ось тепер незрозуміло, що робити численним виробникам всіляких таблеток, капсул і порошків з сушеного часнику, які завжди рекламували як засоби "для захисту серця". Виходить, ніякі вони не засоби, а просто обман зору. З іншого боку, і радий би захистити серце настільки простим і доступним засобом, як свіжий часник, але ж запах! А від капсул і таблеток ніякого запаху немає.

Залишається тільки сподіватися, що допитливі вчені придумають все ж таки спосіб нейтралізувати неприємний запах після вживання часнику і створять для цього нові спеціальні пігулки чи капсули.

А для тих, хто особливо піклуються про своє здоров'я, можна повідомити також, що різноманітні сульфіди (тобто сполуки сірки, як і сірководень) містяться також у всьому, що гостро пахне (наприклад, майже всі види капусти), ріже очі (наприклад, цибуля) і обпікає язик (наприклад, хрін). І все це, безумовно, теж корисно для нашого серця і судин.

Джерело inauka.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.