Вода замість газу і солярки? Автор: Andriy · Опубліковано: 08.03.2010 09:37 · Розділ: Наука

Вода – можливе майбутнє паливо. Фото взято з сайту werichanel.files.wordpress.com
Вода – можливе майбутнє паливо. Фото взято з сайту werichanel.files.wordpress.com

Одним із цікавих побічних ефектів минулорічного розподілу грошей в рамках стимулюючих програм було виділення $400 мільйонів на створення ARPA-E, цивільного, сконцентрованого на розробках в галузі енергетики, двоюрідного брата DARPA, агентства передових оборонних дослідницьких проектів.

На минулому тижні в рамках проекту ARPA-E відбулася перша конференція, де хімік з Массачусетського технологічного інституту Дан Ноцера продемонстрував, наскільки добре були витрачені дотації, показавши новий фотосинтетичний процес. Під впливом спеціального каталізатора, процес розділяє воду на кисень та водневе паливо настільки ефективно, що для забезпечення енергією житлового будинку достатньо сонячного світла і пляшки з водою.

Подібно до органічного фотосинтезу, дана реакція використовує сонячне світло для перетворення двоокису вуглецю і води на кисень та енергію. Однак рослини створюють енергію у формі вуглеводів, а реакція Ноцера - у вигляді вільного водню, який може бути возз’єднаний з киснем в паливній батареї для вироблення електрики або перетворення в рідке паливо.

За чотири години вода, оброблена новим каталізатором, може виробити 30 кіловат-годин енергії. До того ж процес дешевий, настільки дешевий, що Ноцера цілком може уявити той день, коли кожен будинок буде виробляти власне паливо за допомогою фотосинтезу.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.