Об’єднане Королівство повернуло єгипетські реліквії на батьківщину Автор: Lesly · Опубліковано: 06.03.2010 12:53 · Розділ: Події у світі

Після тривалих переговорів Каїру з Лондонським університетом, Великобританія повернула Єгипту 25 тис. стародавніх артефактів, які тривалий час зберігалися в музеях Туманного Альбіону.

Ці культурні цінності, що були вивезені з тоді ще британської колонії археологами і авантюристами, датуються періодом від кам'яного віку до VII тисячоліття до н.е. Серед них є кам’яна сокира, якій близько 200 тис. років, крем'яні наконечники стріл та кераміка VII тисячоліття до н. е. з відбитками пальців її виробників.

Глиняний посуд культури Накади. Фото взято з сайту wikimedia.org
Глиняний посуд культури Накади. Фото взято з сайту wikimedia.org

Передані експонати стануть основою колекції, приуроченої доісторичній Накадійській культурі, яка вважається однієї з найдавніших цивілізацій на Землі. Вона процвітала в IV тисячолітті до н.е. на західному березі Нілу. Люди епохи Накади вміли плавили мідь, виготовляти червону кераміку з білими малюнками, а також були знайомі із землеробством та скотарством.

Артефакти, що повернулися на батьківщину, стануть частиною експозиції в музеї Ахмеда Фехрі, будівництво якого ведеться в оазисі Дахла на заході Єгипту.

Вироби зі слонової кістки, які відносяться до Накадійської культури. Фото взято з сайту wikimedia.org
Вироби зі слонової кістки, які відносяться до Накадійської культури. Фото взято з сайту wikimedia.org

Протягом останніх років Єгипет активно веде переговори з урядами різних країн, в яких зараз зберігаються артефакти вивезені незаконним чином. За словами глави Вищої ради у справах старожитностей Захі Хаваса, з 2002 року в країну було повернено до 31 тис. реліквій. Однак, Великобританія до цього часу не повернула знаменитий Розетський камінь, завдяки якому вдалося розшифрувати єгипетську ієрогліфічну писемність, а Німеччина - погруддя Нефертіті.

У квітні цього року Єгипет планує провести міжнародну конференцію присвячену проблемам повернення старожитностей, на яку запрошено представників кількох десятків країн.

Джерело: ekhoplanet.ru


Інші новини розділу