Встановлено причину загибелі динозаврів Автор: Lesly · Опубліковано: 09.03.2010 08:51 · Розділ: Наука

Розглянувши всі наявні дані та аргументи прибічників різних теорій, якими вчені намагаються пояснити факт вимирання динозаврів наприкінці крейдового періоду, міжнародна група експертів прийшла до висновку, що найбільш вірогідною причиною катастрофи є падіння метеорита.

"Метеоритне" пояснення причини вимирання видів було запропоноване 30 років тому, а в 1991 році на території Мексики було виявлено ударний кратер Чікшулуб, який вважається найбільш переконливим свідченням її достовірності. Кратер на півострові Юкатан утворився приблизно 65 мільйонів років тому, що відповідає періоду масового вимирання динозаврів. Треба сказати, що з відкриттям кратера ця гіпотеза набула численних прихильників.

Діаметр кратера Чікшулуб складає близько 200 км, а розмір самого астероїда оцінюється в 12 км. Фото взято з сайту compulenta.ru
Діаметр кратера Чікшулуб складає близько 200 км, а розмір самого астероїда оцінюється в 12 км. Фото взято з сайту compulenta.ru

Крім того, існує чимало інших гіпотез, що пояснюють вимирання видів. Найбільш відома "вулканічна", що пов'язує цей процес із зміною освітленості, похолоданням і кислотними дощами, викликаними посиленням вулканічної активності. Однак, в результаті вивчення відкладів порід того періоду було встановлено, що масова загибель флори і фауни в кінці крейдового періоду відбулася за короткий проміжок часу. На думку фахівців, це може говорити тільки про одне: причиною вимирання видів став астероїд, а не вулкани. До моменту загибелі динозаврів інтенсивні виверження відбувалися протягом півмільйона років, однак значного впливу на живих організмів не мало.

Енергія удару астероїда об Землю в мільярди разів перевищувала енергію вибуху атомної бомби над Хіросімою. Провівши моделювання процесів, які відбувалися на нашій планеті 65 мільйонів років тому, дослідники встановили, що падіння астероїда викликало значно більший, в порівнянні з виверженнями вулканів, одноразовий викид в атмосферу сірки, пилу та сажі. Це призвело до аномально довгої зими і призвело до загибелі близько половини всіх живих організмів на землі.

"Об'єднавши всі доступні дані, ми прийшли до висновку про те, що падіння метеорита на півострові Юкатан стало основною причиною масового вимирання видів", - резюмує провідний дослідник Пітер Шульте.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.