Виявлено жаб, які протягом трьох десятиліть вважалися вимерлими Автор: Lesly · Опубліковано: 05.03.2010 15:21 · Розділ: Природа

У Новому Південному Уельсі (Австралія) дослідники виявили популяцію жаб, які більш ніж тридцять років вважалися вимерлими.

Мова йде про плямисту золотисту квакшу, яку дослідники востаннє бачили в 1973 році. З того часу вони не попадалися на очі людям. А повторна несподівана зустріч відбулася в 2008 році. Спеціалісти довго спостерігали за цими земноводними, перш ніж прийти до висновку, що це дійсно той самий вид жаб, який вже довгий час вважався зниклим.

Плямиста золотиста квакша не потрапляла на очі дослідникам більше тридцяти років. Фото взято з сайту australianethnobotany.org
Плямиста золотиста квакша не потрапляла на очі дослідникам більше тридцяти років. Фото взято з сайту australianethnobotany.org

Щоб вберегти популяцію від можливої небезпеки, точне місцезнаходження рідкісних жаб не розголошується. Зоологи мають намір відновити чисельність золотистих квакш і тому розводитимуть їх в зоопарку Таронга, а потім будуть випускати їх у дику природу.

Фахівці з Міжнародного союзу охорони природи та природних ресурсів стверджують, що 1/3 з 6 тисяч відомих науці видів амфібій сьогодні перебуває під загрозою зникнення. А в Австралії під загрозою зникнення опинилося більше десятка видів земноводних.

Втім, не все так погано: за останнє десятиліття в Кімберлі (північний регіон Західної Австралії) зоологи виявили три нові види жаб. Фахівці стверджують, що знайдено ще мінімум два види амфібій, але вони ще не описані.

Джерело: tcp-it.ru


Інші новини розділу