"Свіжі" не означає "поживні" Автор: Lesly · Опубліковано: 06.03.2010 13:59 · Розділ: Краса і здоров'я

Співробітники Інституту вивчення харчових продуктів (Великобританія) стверджують, що іноді заморожені овочі можуть бути більш поживними, ніж свіжі.

А пояснюють вони таку парадоксальну заяву дуже просто, - перш ніж потрапити на обідній стіл, зібрані з грядок овочі зберігаються, транспортуються і лежать на магазинних полицях по два тижні і навіть більше. За результатами дослідження, свіжі овочі, в цій тривалій подорожі можуть "розгубити" до 45% важливих поживних речовин. Натомість, в заморожених овочах зберігаються порівняно високі рівні багатьох вітамінів і поживних речовин.

В подорожі з грядки до тарілки овочі можутьрозрубити до 45% важливих поживних речовин. Фото взято з сайту compulenta.ru
В подорожі з грядки до тарілки овочі можутьрозрубити до 45% важливих поживних речовин. Фото взято з сайту compulenta.ru

80% покупців переконані, що овочі, які продаються в магазинах, були зібрані не більше чотирьох днів тому. В реальності ж, перш ніж потрапити до супермаркету, вони до дев'яти днів можуть пролежати у постачальника, а потім три-чотири дні проводять на магазинній полиці, поки хтось не купить. І, звісно, на тарілку вони потрапляють не зразу, а пару-трійку днів неодмінно "скучають" в холодильнику. Таким чином, їмо ми в кращому випадку продукти 16-денної давності.

Результати дослідження свідчать, що при такому тривалому зберіганні зелена стручкова квасоля може втрачати до 45% поживних речовин, брокколі та цвітна капуста - до 25%, зелений горох - до 15%, а морква - до 10%. В той же час, заморожений зелений горох, до прикладу, зберігає на 30% більше вітаміну С, ніж свіжий, а зелена квасоля - на 45%.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.