Звичка до насильства починається з відеоігор Автор: Andriy · Опубліковано: 05.03.2010 13:12 · Розділ: Суспільство

Чи шкідливе насильство в комп'ютерних іграх? Чи справді воно підвищує «градус агресивності» в суспільстві? Дискусії навколо цих питань нагадують священні війни. І психологи в цій війні часто стають на бік противників насильства в іграх. Недавнє дослідження підтвердило: чим більше підліток звик вбивати у віртуальності, тим небезпечніше він веде себе в реальності.

Крег Андерсон один з прихильників введення жорсткого контролю за насильством в компютерних іграх. Фото взято з сайту popmech.ru
Крег Андерсон один з прихильників введення жорсткого контролю за насильством в компютерних іграх. Фото взято з сайту popmech.ru

Дослідження, пов'язані з комп'ютерними іграми та їх впливом на психіку - одна з головних тем багаторічної роботи професора психології Крега Андерсона (Craig Anderson). Зрозуміло, питання, пов'язані з насильством, займають в ній одне з важливих місць.

Недавно Андерсон закінчив аналіз і розбір більш ніж 130-ти досліджень, проведених психологами різних країн світу, присвячених цій темі, і представив узагальнений звіт їх результатів. В цілому ці дослідження охопили понад 130 тис. чоловік, і результати вивчення цієї вибірки, за словами Андерсона, послідовно і чітко підтверджують, що насильство в іграх робить дітей більш агресивними, незалежно від їхнього віку, статі або культури. Воно знижує прояви емпатії і «просоціальної» поведінки.

«Зараз ми можемо сказати з майже повною впевненістю, що незалежно від конкретного експериментального методу, незалежно від того, представники якого суспільства і культури (західної чи східної) досліджуються, результат виходить однаковий, - заявляє Крег Анжерсон, - Вплив насильства у відеоіграх підвищує ризик прояву агресії як в короткочасному, так і довгостроковому масштабі».

Крім самого Андерсона, в аналізі взяли участь ще 7 вчених, серед інших відомих дослідників відеоігор японці Акіко Шибу (Akiko Shibuya) і Нобуко Іхорі (Nobuko Ihori). Цей аналіз охопив роботи, в яких брали участь добровольці різного віку, від початкової школи до коледжу. У нього були включені і тривалі дослідження, які дозволяють оцінити довготривалий ефект від звички до «ігрового насильства».

«Дуже страшних ефектів немає, - заспокоює Андерсон, - але вони є, і вони аж ніяк не настільки малі, щоб можна було їх відкинути. Насильство у відеоіграх - це, безумовно, фактор ризику. І, можу зауважити, це фактор ризику, що досить легко може контролюватися батьками - на відміну від багатьох інших факторів, що підвищують агресію, таких як генетична схильність або бідність».

Елементи відеоігор. Фото взято з сайту popmech.ru
Елементи відеоігор. Фото взято з сайту popmech.ru

Відступаючи від теми, пригадаємо, що в минулому році генетична схильність до агресії послужила для пом'якшення вироку вбивці - вперше в історії і, сподіваємося, востаннє.

Отже, Андерсон з колегами роблять висновок, що отриманий до теперішнього часу масив наукових даних повинен мати найсерйозніший вплив на суспільні дебати з питання насильства у відеоіграх, а також на контроль за їх розробкою та поширенням, з тим, щоб знизити потенційно небезпечний вплив.

«Для суспільства пора перестати шукати відповіді на запитання “Чи є реальні і серйозні ефекти?” - Пояснює професор, - Відповідь на нього отримано, і не раз. Тепер варто перейти до більш конструктивних завдань. Як полегшити батькам, за всіх обставин культури, сучасного світу, його законів, виховання здорових і добрих дітей».

Андерсон говорить, що, зрозуміло, перш ніж ці поточні наукові дослідження зроблять якісь зміни в законодавстві, пройде чималий термін - а діти чекати не будуть. Тому він відразу дає і власні рекомендації батькам: «Як ви контролюєте, що ваша дитина їсть, так само намагайтеся контролювати і дозвілля з відеоіграми, в які вона грає, принаймні, в власному будинку. Підготуйтеся до того, щоб пояснити дитині, чому деякі ігри їй заборонені».

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.