Другу Землю знайдуть вже цього року Автор: Andriy · Опубліковано: 05.03.2010 10:41 · Розділ: Наука

Конференція Королівського наукового суспільства, що пройшла днями, була присвячена 50-річному ювілею першого експерименту проекту пошуку позаземного розуму SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence). Тоді, півстоліття тому, в 1960 році астроном з Корнеллського університету Френк Дрейк першим почав спостереження за радіосигналами, які надходять від зірок Тау Кита і Епсілон Ерідана. Саме ці космічні тіла в той час вважалися найбільш імовірними кандидатами на наявність у них планет земного типу.

Сьогодні в рамках SETI за космічним радіоефіром стежить потужний радіотелескоп Аллена (ATA) в Каліфорнії. Він «промацує» космічний простір 42 антенами, а в найближчому майбутньому їх масив збільшиться до 350 антен. Щоб ні одного брата по розуму не пропустити.

І ось на цій конференції з сенсаційною заявою виступив професор університету Женеви Мішель Майор. Він вважає, що першу планету за межами Сонячної системи, схожу на нашу Землю за масою і складом, астрономи ще виявлять до кінця 2010 року.

Поки знаходять гігантські, не придатні для життя планети. Фото взято з сайту membrana.ru
Поки знаходять гігантські, не придатні для життя планети. Фото взято з сайту membrana.ru

«Пошуком «близнюків» Землі рухає перспектива виявлення місць з умовами, придатними для розвитку життя, і ми перейшли на нову стадію цього пошуку, - обнадіяв колег професор Майор. - Сподіватися на це дозволяють темпи технологічного прогресу за останні 15 років.»

Сам Майор в 1995 році разом зі своїм колегою Дідьє Квелоцем відкрив першу екзопланету 51 Пегаса b у зірки, яка, як і наше Сонце, знаходиться на головній послідовності діаграми Герцшпрунга-Рассела. Джерело енергії у таких зірок - термоядерний синтез гелію з воднем, повідомляє британська Times.

А останню знахідку зробили в грудні 2009 року американські дослідники: вони відкрили планетарну систему, дивно схожу на Сонячну. Знаходиться нова система в п'яти тисячах світлових років від Землі. Навколо зірки - двійника Сонця - обертаються величезні газові кулі, що формуються так само, як колись Юпітер і Сатурн. Правда, чи є там життя - велике питання. Адже ця система дещо менша Сонячної, темніша і холодніша.

Взагалі ж поки астрономи за останні п'ятдесят років змогли відшукати лише близько сотні гігантських планет. І ні одна з них, за сучасними уявленнями, не годиться на роль жилої планети. По-перше, це газові гіганти і надгіганти, які іноді в кілька разів перевершують за розмірами Юпітер.

По-друге, деякі з них або обертаються дуже близько до своєї зірки, або їх орбіти виявляються надзвичайно витягнутими, більше походять на орбіти комет, ніж планет Сонячної системи.

Кілька планет виявилися біля пульсарів, але на них навряд чи може існувати життя: надто потужні потоки радіації, якими пульсар бомбить навколишній простір.

Біля пульсарів теж можуть розташовуватися планети, але навряд чи вони придатні для життя. Фото взято з сайту membrana.ru
Біля пульсарів теж можуть розташовуватися планети, але навряд чи вони придатні для життя. Фото взято з сайту membrana.ru

Тепер подивимося, чи виправдають надії на виявлення «Землі номер два» астрономи в цьому році.

Джерело kp.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.