Материнське молоко запускає у немовляти механізм спалювання жиру Автор: Andriy · Опубліковано: 05.03.2010 10:05 · Розділ: Краса і здоров'я

Фото взято з сайту nemovlyata.com
Фото взято з сайту nemovlyata.com

Іспанські вчені відкрили цікавий процес, що протікає в організмі ссавців відразу після народження. Смоктальний рефлекс запускає виробництво додаткової енергії, необхідної для існування в навколишньому середовищі.

Цілий ряд медиків і психологів вважають народження дитинчати ссавця найстрашнішою подією в його житті. Доводиться відразу адаптуватися до небезпечних факторів навколишнього світу. Одним з таких факторів є температура навколишнього середовища, яка, очевидно, при народженні падає. Що при цьому відбувається в організмі, розбиралися іспанські медики та біохіміки.

Щоб краще адаптуватися до холодних навколишніх умов, потрібно виробляти більше енергії. Одна з речовин, які відповідальні за цей процес, - FGF21 (фактор росту фібробластів 21). Це білок, який утворюється в печінці і відповідає за деякі особливості регуляції метаболізму.

Дослідники з Університету Барселони на чолі з Франсеск Вілларойей (Francesc Villarroya) зафіксували різке збільшення кількості білка FGF21 після народження лабораторних мишей. А той, у свою чергу, потрапляючи в коричневі жирові клітини (один з типів жирових клітин, відповідальний за спалювання жиру), активував вироблення речовин, відповідальних за метаболізм і, як наслідок, за підвищення температури організму.

Вироблення FGF21 вчені напряму пов'язали з кількістю жиру, що отримується з молоком матері. Саме воно активує процеси метаболізму. Учені припускають, що процеси перебудови організму в перші години життя роблять сильний вплив на його життєдіяльність впродовж усього подальшого життя. І в першу чергу на розвиток діабету.

Результати роботи опубліковані в журналі Cell Metabolism.

Джерело infox.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.