Ручне управління: тачскрін, який завжди з тобою Автор: Andriy · Опубліковано: 05.03.2010 09:40 · Розділ: Нові технології

У рамках проекту Skinput вже створений прототип пристрою, що відображає «кнопки» на потрібній частині тіла, а датчики ультразвуку дозволяють реєструвати «натиснення» на них. У майбутньому в такий спосіб можна буде управляти мультимедійними пристроями, грати в комп'ютерні ігри, дзвонити по телефону. Він підійде навіть для використання з нескладними системами навігації по файловій системі або Інтернету.

Моменти демонстрації винаходу. Фото взято з сайту popmech.ru
Моменти демонстрації винаходу. Фото взято з сайту popmech.ru

Основний елемент Skinput - браслет на зап'ясті, в який інтегрований мініатюрний проектор. У нього ж вбудований і акустичний детектор, який фіксує точку натискання пальцем. Якщо б додати сюди ж і джерело живлення, що виробляє енергію при носінні, йому просто не буде ціни.

За словами розробників, невелика різниця в щільності, розмірах і масі кісткової тканини, різна проникність м'яких тканин і розміри руки робить різні її частини різними за своїми акустичними властивостями. Різницю властивостей і оцінює спеціальна програма, яка в такий спосіб точно визначає місце, де натиснута «кнопка на шкірі».

На даний момент прототип здатний розрізняти тільки 5 точок на руці, зате з цілком прийнятною для більшості додатків акуратністю - 95,5%. Після цього він розшифровує команду і по бездротовому зв'язку передає ці дані на керований пристрій - телефон, плеєр або комп'ютер. Носій такого інтерфейсу може йти чи навіть бігти, на його роботу це ніяк не вплине.

Роботу прототипу Skinput було протестовано на 20-ти добровольцях, і всі вони повідомляли про винятково позитивний досвід використання такого незвичайного інтерфейсу.

За словами розробників, створити Skinput їх мотивував вічно недостатній простір на сенсорних екранах сучасних смартфонів і КПК. При цьому тіло самої людини, як вважали вони, є ідеальною альтернативою. У нього, за словами авторів, «близько 2 м2 вільної поверхні, і велика частина її легко доступна для рук».

Більш того, власні відчуття положення і орієнтації тіла в просторі дозволяють точніше користуватися ним, як інтерфейсом, часто навіть не бачачи точки дотику (згадайте відомий тест на торкання пальцем кінчика носа із закритими очима).

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.