Писемність зародилася в Африці Автор: Lesly · Опубліковано: 04.03.2010 17:31 · Розділ: Цікаві факти

Батьківщиною писемності є Африка. Про це повідомили європейські вчені, що досліджували знайдені в ПАР шматочки шкаралупи страусиних яєць з геометричними малюнками на поверхні, зробленими 60 тис. років тому.

Спочатку дослідники були схильні вважати, що малюнки були нанесені на шкаралупу як прикраса, однак в ході більш детального вивчення знахідки з’ясувалося, що візерунки на різних уцілілих фрагментах повторюються. Загалом, було виявлено чотири типи малюнків з паралельних та схрещених ліній, які повторювалися найчастіше.

Малюнки на шкаралупі мають чітко виражене символічне значення. Фото взято з сайту news.a42.ru
Малюнки на шкаралупі мають чітко виражене символічне значення. Фото взято з сайту news.a42.ru

Це відкриття наштовхнуло науковців на думку, що малюнки можуть мати певний символічний зміст, а не служити тільки окрасою, як вважалося спочатку. Припускається, що ці знаки могли служили для того, щоб відрізняти один предмет від іншого.

Вік найдавніших в світі малюнків, зображених на прикрасах з мушель, які були знайдені на території Ізраїлю та Алжиру, становить 90-100 тис. років. Проте, подібні малюнки є унікальними, а у випадку з відкриттям у південноафриканській печері мова йде про символи, які повторюються приблизно на 270 фрагментах.

Джерело: news.a42.ru


Інші новини розділу