Знайдено замінник аспірину Автор: Lesly · Опубліковано: 05.03.2010 10:03 · Розділ: Медицина

Співробітники Гріфітського університету (Австралія) встановили, що цитронелла або сорго лимонне, багаторічна трав'яниста рослина, здатна лікувати головні болі, включаючи навіть мігрені.

В результаті п'яти років досліджень Лін Гріфітс, Дарен Грайс і Келлі Роджерс зуміли довести, що ця рослина в боротьбі з головними болями нічим не поступається знайомому нам аспірину.

Дослідники вважають, що лимонне сорго стане безпечним замінником аспірину. Фото взято з сайту shaman-australis.com.au
Дослідники вважають, що лимонне сорго стане безпечним замінником аспірину. Фото взято з сайту shaman-australis.com.au

Головні болі та мігрені є наслідком певних порушень в організмі, які відбуваються в результаті зміни рівня серотоніну і порушення функцій тромбоцитів у крові. Зазвичай склеювання тромбоцитів відбувається в разі порізів та інших відкритих травм: вони утворюють тромб, попереджаючи значні втрати крові. Але іноді тромбоцити формують внутрішні тромби, які ускладнюють поступлення кисню в мозок і навіть можуть викликати інсульти. Для тих, хто втратив багато крові, доведеться, звичайно, здійснювати серйозне медикаментозне лікування, тут використовується амбен кровоостанавливающее средство, що дозволяє крові відновитися.

Дослідники провели кілька досліджень впливу екстракту сорго на людські тромбоцити, в результаті чого було встановлено, що ця речовина характеризується високою біологічною активністю. Лікувальні властивості рослини пояснюються вмістом евгенолу, який перешкоджає склеюванню тромбоцитів та виробленню серотоніну. Іншими словами, евгенол діє так само, як і аспірин.

Треба сказати, що інформація про цілющі властивості сорго виявилася досить актуальною, оскільки зовсім недавно інша група дослідників повідомила, що постійне вживання аспірину веде до глухоти.


Джерело: israelinfo.ru


Інші новини розділу