Динозаври з’явилися набагато раніше, ніж це було прийнято вважати Автор: Lesly · Опубліковано: 05.03.2010 08:58 · Розділ: Наука

Група дослідників із США, Південно-Африканської Республіки та Німеччини встановила, що динозаври з’явилися на нашій планеті набагато раніше, ніж це було прийнято вважати раніше.

А. kongwe в природному середовищі існування; на задньому плані - архозаври Hypselorhachis. Фото взято з сайту compulenta.ru
А. kongwe в природному середовищі існування; на задньому плані - архозаври Hypselorhachis. Фото взято з сайту compulenta.ru

До таких висновків вчені прийшли вивчивши скам’янілі останки раніше невідомого виду архозаврів, що отримав назву Asilisaurus kongwe. Відкриття, яке так суттєво змінило наукове уявлення про період виникнення перших динозаврів на Землі було зроблене ще в 2007 році в Танзанії (Східна Африка). Тоді, під час розкопок було виявлено щонайменше 14 особин А. kongwe.

В результаті копіткої роботи вченим вдалося зібрати практично повний скелет давнього ящера, в якому не вистачає всього кілька кісток черепа і передніх кінцівок. Як було встановлено, ці динозаври переміщалися на чотирьох кінцівках та досягали 1-3 метрів у довжину, тоді як у висоту вони виростали трохи більше 50 сантиметрів. Вага цих істот становила 10-30 кг.

Скелет A. kongwe; сірим виділено кістки, які вченим не вдалося знайти. Фото взято з сайту compulenta.ru
Скелет A. kongwe; сірим виділено кістки, які вченим не вдалося знайти. Фото взято з сайту compulenta.ru

Про харчові вподобання А. kongwe дослідники сперечаються: його зуби були трикутної форми і ящер міг бути або травоїдним або всеїдним. А от відносно довга шия та закінчення нижньої щелепи, що нагадує дзьоб, дозволили встановити, що найближчими родичами нового виду динозаврів є сілезавріди, що жили в середньому та нижньому тріасі.

Вік виявлених останків А. kongwe - найстарішого з відомих представників становить 240 мільйонів років, а всі знайдені раніше останки динозаврів як мінімум на 10 мільйонів років молодші. Це відкриття дає можливість говорити про те, що всі інші динозаври також з'явилися значно раніше, ніж було прийнято вважати до цього.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.