Загальна кількість парламентарів жіночої статі повинна становити 30% Автор: Lesly · Опубліковано: 04.03.2010 16:26 · Розділ: Політика

Андерс Джонсон, Генеральний секретар Міжпарламентського союзу, на прес-конференції у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку повідомив, що з кожним роком жінки займають все більш міцні позиції в політиці. Проте, як і раніше, представниць прекрасної статі порівняно мало у законодавчих та виконавчих органах влади багатьох країн світу.

Генсек презентував "карту" участі жінок у політиці, що відображає їх представленість у парламентах різних країн. За цими даними сьогодні жінки займають близько 19% усіх депутатських місць у світі. А серед більш ніж 150 глав держав, які обираються шляхом загальнонаціонального або парламентського голосування, станом на 2010 рік, є тільки дев’ять жінок. Але вже наступного тижня лідерів-жінок стане однією менше, оскільки Президент Чилі Мішель Бачеле поступиться кріслом новообраному президенту. Тому, зовсім скоро у світі залишаться тільки вісім країн, - Аргентина, Фінляндія, Ірландія, Індія, Ліберія, Литва, Філіпіни та Швейцарія, - де головний пост займають жінки.

Сьогодні загальна кількість жінок-парламентарів у світі складає тільки 19%. Фото взято з сайту adcap.ru
Сьогодні загальна кількість жінок-парламентарів у світі складає тільки 19%. Фото взято з сайту adcap.ru

Як відзначив Джонсон, не можна не звернути увагу на те, що з 1995 року, коли кількість депутатів жіночої статі становила трохи більше 11 відсотків, ситуація стала значно кращою. Проте, мети ООН – збільшити кількість жінок-парламентарів до 30% - ще не досягнуто. На сьогодні ці плани вдалося втілити в життя тільки у 38 країнах.

Того ж дня у штаб-квартирі ООН відбувся урочистий захід, присвячений Міжнародному дню жінок, де говорилося про те, що розширення прав і можливостей жінок є ключовими положеннями для забезпечення основних прав людини, закріплених Статутом ООН.

Міжпарламентський союз, основним завданням якого є заохочення особистих контактів між парламентарями світу і згуртування їх для спільних дій по зміцненню міжнародного миру та співробітництва, був створений у 1889 році.

Джерела: k2kapital.com, earthtimes.org


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.