Влітку наркомани помирають від перегрівання Автор: Lesly · Опубліковано: 04.03.2010 14:18 · Розділ: Наука

Співробітники семи дослідних центрів США встановили, що частота смертельних випадків від передозування кокаїну суттєво збільшується під час зростання середньої температури повітря. На думку вчених, загрозу для життя людей, які зловживають наркотичними засобами може становити підвищення середньої температури повітря за тиждень навіть до 24 градусів Цельсія.

До таких висновків дослідники прийшли, порівнявши дані по смертності в Нью-Йорку з 1990 по 2006 рік і показники температури повітря, зафіксовані Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень США.

В багатьох випадках передозування кокаїну смерть наступає від перегрівання, а за спекотної погоди ця вірогідність підвищується ще більше. Фото взято з сайту searchamelia.com
В багатьох випадках передозування кокаїну смерть наступає від перегрівання, а за спекотної погоди ця вірогідність підвищується ще більше. Фото взято з сайту searchamelia.com

Як було встановлено в результаті аналізу, в той час, коли середня температура повітря перевищувала 24 градуси Цельсія, летальні випадки, безпосередньо або опосередковано пов'язані з передозуванням кокаїну, ставали значно частішими в порівнянні з більш прохолодними періодами.

Крім того, науковці виявили закономірність, за якою при зростанні температури на кожні два градуси, смертність пов’язана із вживанням кокаїну зростає на 0,25 випадку на мільйон жителів за тиждень.

Ця закономірність пояснюється тим, кокаїн сам по собі має здатність підвищувати температуру тіла і порушувати роботу "системи охолодження" організму, при цьому відчуття температурного дискомфорту знижується. Саме тому, в багатьох випадках передозування наркотику смерть наступає від перегрівання, а за спекотної погоди ця вірогідність підвищується ще більше.

Зважаючи на такі результати, керівник дослідження, Емі Бонерт з Університету Мічигану, закликала служби, які відповідають за здоров'я населення, в теплий сезон приділяти особливу увагу профілактичній роботі серед людей, які відносяться до групи високого ризику.

Джерело: medportal.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.