Економимо на всьому: Унітаз із збереженням води Автор: Andriy · Опубліковано: 04.03.2010 10:35 · Розділ: Нові технології

У туалетах використовується дуже багато води. Ну, і після цього вода стає по-справжньому використаною. Так що кожного разу, коли хтось пропонує рішення, що сприяє зменшенню кількості води, необхідної для змиву, Мати-природа з радістю до нього прислухається.

Економний унітаз EVOLUTE. Схема винаходу. Фото взято з сайту popmech.ru
Економний унітаз EVOLUTE. Схема винаходу. Фото взято з сайту popmech.ru

Нещодавно австралійські винахідники Том Трейнор та Марк Хаттон з'явилися з продуктом, який за словами розробників використовує на 90% менше води, ніж звичайний туалет. EVOLUTE, так називається винахід, - це запатентована нова технологія, яка пропонує більш екологічну і суху альтернативу наявним вбиральням.

Серце нового туалету - металевий шар, що обертається і закриває отвір у нижній частині, що веде в каналізацію. У верхній частині кулі зроблено чашоподібне заглиблення. Коли нечистоти опиняються в унітазі, вони потрапляють на це заглиблення, потім ви натискаєте на кнопку зливу, куля перевертається, викидаючи вміст у зливну трубу. Один струмінь води виливається з бачка перш ніж куля повертається у вихідне положення, а інший струмінь в цей час очищає краї заглиблення.

Куля повертається, а потоки води стікають по стінках завдяки гідравлічному тиску у водопровідній мережі - електрика не потрібна. Так як каналізаційний газ блокується кулею, а не водою, наявність сифона не обов'язкова - EVOLUTE просто скидає нечистоти прямо в каналізацію, обходячись при цьому набагато меншою кількістю води, ніж та, яка потрібна для звичайного змиву.

За даними веб-сайту виробу, він використовує менше одного літра води за раз, на противагу звичайним унітазів, що витрачають 6 або 12. Крім того, EVOLUTE займає на 30% менше місця.

Поки що проект перебуває в стадії розробки і навряд чи з'явиться в продажу раніше 2012 року.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.