В Сибірі спіймали піраній Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.04.2009 15:35 · Розділ: Цікаві факти

Вчені Кемеровського державного університету планують організувати наукову експедицію для перевірки даних про те, що в одному з найпопулярніших місць відпочинку, а саме Беловському водосховищі - водяться піранії, а також з'ясувати, чи можуть вони прижитися в цій водоймі.

Місцеві рибалки зловили двох незвичайних риб вагою 2 і 4 кілограми. Вчені підтвердили, що це дійсно, піраньї, але рослиноїдні,тому небезпеки для людини не представляють. Про піймання двох південноамериканських риб, один з рибалок написав листа, в якому розповів, що зловив незвичайну рибу, схожу на піранью, і прислав фото свого улову. Спочатку зоологи визнали послання жартом, але науковий інтерес взяв верх, і факт вирішили перевірити.

Фото взято з сайту vesti.ru
Фото взято з сайту vesti.ru

"Знята на фото риба - вид рослинноїдних піраній, до того ж не дрібних", - говорить завідувач кафедрою зоології.

Як з'явилися вони в Сибіру ніхто не знає. Люди схиляються до версії, що потрапити у водоймище риби могли туди єдиним шляхом - хтось випустив їх з акваріума.

В Південній Америці піранії можуть жити до 15 років. У Сибірі їм прийдеться важко, осквільки мінімальна температура води, необхідна для життя цих рибин - 20 градусів.

«В Амазонці люди купаються, не дивлячись на присутність в річці піраній. І трагічні випадки бувають дуже рідко. У нас, якщо і живе декілька піраній, тим більше травоїдних, то для людей вони не становлять загрози. Якщо виловити одну з них і всунути палець в рот, ось тоді мало не покажеться» - пояснив вчений-зоолог.

До речі, живими риб зоологи не побачили. Рибалки встигли здобич зварити і з'їсти. Риба виявилася костистою, але цілком їстівною, говорять рибаки.

Джерело vesti.ru


Інші новини розділу