Німці вчать комп’ютер розуміти мову губ Автор: Lesly · Опубліковано: 03.03.2010 16:05 · Розділ: Нові технології

Технологічний інститут Карлсруе (Німеччина) представив свою нову розробку, що здатна озвучувати рухи губ. Новинка отримала назву технологія "тихих звуків".

Система працює за таким принципом: з допомогою методу електроміографії датчик стежить за зміною положення лицьових м'язів, а спеціальна програма опрацьовує отримані дані і озвучує комп’ютерним голосом.

На даному етапі пристрій працює тільки з електродами, які кріпляться до шкіри. Однак в майбутньому дослідники обіцяють позбутися від проводів і застосовувати систему, наприклад, в мобільних телефонах.

Система стане в пригоді і операторам, які не відволікатимуться на розмови своїх колег. Фото взято з сайту kellymediagroup.com
Система стане в пригоді і операторам, які не відволікатимуться на розмови своїх колег. Фото взято з сайту kellymediagroup.com

Треба сказати, що у випадку досягнення цієї мети, німі люди зможуть спілкуватися по телефону, а ті, що можуть говорити перестануть кричати в трубку, якщо співбесідник на іншому кінці проводу їх не чує. А в метро, чи іншому надто гамірному місці, мікрофон можна буде взагалі відключити і розмовляти тільки з допомогою рухів губами. Ще одним плюсом стане можливість передавати конфіденційну інформацію нечутно для оточуючих.

Багатообіцяючою є і перспектива забезпечення системи електронним перекладачем, що дасть можливість спілкуватися з іноземцями без посередників, звісно, якщо до того часу автоматичні інтерпретатори будуть вдосконалені до відповідного рівня.

Зараз система розуміє англійську, французьку і німецьку мови, а в майбутньому мовний спектр планується розширити, однак при цьому виникає ще одна проблема: в деяких мовах на значення слів впливає висота звуку, яку, як відомо неможливо передати рухами м’язів.

В ході випробувань системи, було встановлено, що вона розуміє одне слово зі ста. Дослідники передбачають, що їм вдасться вдосконалити програму та представити її на ринку в найближчі п’ять-десять років.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.