Європейці йдуть назустріч ГМО Автор: Lesly · Опубліковано: 03.03.2010 14:01 · Розділ: Події у світі

Вчора Європейська комісія дозволила вирощувати на території Євросоюзу генетично модифіковану картоплю. Подібні рішення не приймалися в Європі вже дванадцять років, коли в 1998 році було дозволено вирощувати трансгенну кукурудзу.

Генетично модифіковану картоплю, яку дозволено вирощувати на території Європи, вивела німецька хімічна компанія BASF. Передбачається, що цей сорт картоплі будуть використовувати виключно для промислових потреб, а також як корм для тварин. Люди, як і раніше вживатимуть звичні овочі.

Крім того, комісія дозволила продавати в країнах Європейського Союзу три види трансгенної кукурудзи, однак вирощувати ці рослини в Європі, як і раніше буде заборонено. На даний час європейцям дозволено вирощувати тільки один вид генетично модифікованої кукурудзи - MON 810, виведеної компанією Monsanto, світовим лідером в галузі рослинної біотехнології.

В геном трансгенних рослин вводять гени мікроорганізмів, тварин, або інших рослин з метою створення більш стійких до захворювань культур, або ж для підвищення їхньої врожайності. Фото взято з сайту nemendafelog.hi.is
В геном трансгенних рослин вводять гени мікроорганізмів, тварин, або інших рослин з метою створення більш стійких до захворювань культур, або ж для підвищення їхньої врожайності. Фото взято з сайту nemendafelog.hi.is

Трансгенні (генномодифіковані) культури - це рослини, у геном яких штучно вводять гени мікроорганізмів, тварин, або інших рослин з метою створення більш стійких до захворювань рослин, або ж для підвищення їхньої врожайності.

Побутує думка, що при сучасних швидких темпах збільшення населення на планеті тільки генномодифіковані рослини зможуть забезпечити світ достатньою кількістю харчових продуктів. Однак, слід зауважити, що для того, щоб визначити настільки безпечними ці культури є для людини, потрібно ще не один десяток років досліджень та експериментів. Але те, що одного разу потрапивши в природу, вони там залишаться назавжди, це очевидно і зараз.

Наприклад, у США на даний час, уже фактично немає кукурудзи, в якій не було б трансгенів, а пояснюється це тим, що комахи, запилюючи рослини, переносять пилок з одних сільськогосподарських угідь на інші, і цим самим сприяють поширенню генетично модифікованих культур. Не меншу роль відіграє в цьому і вітер. Ще однією загрозою для культурних рослин є поширення трансгенних супербур’янів, з чим на сьогодні зіткнулася Канада.

Сьогодні трансгенні рослини культивуються в основному у США, Китаї, Канаді та Аргентині. Європейський Союз до цього часу займав негативну позицію по відношенню до ГМО, однак останні рішення свідчать про поступове пом’якшення негативного сприйняття генетично модифікованих культур.

Джерела: belta.by, agrosector.com.ua


Інші новини розділу