Маленька переносна гідротурбіна здатна виробляти 500 Вт електроенергії Автор: Andriy · Опубліковано: 03.03.2010 11:53 · Розділ: Нові технології

Переносний гідрогенератор вагою 13,5 кілограмів, що виробляє 500 ватт, може незабаром стати ще одним способом одержання енергії без участі електромережі. Розроблений каліфорнійської компанією Bourne Energy з Малібу, Backpack Power Plant може виробляти чисту, тиху енергію з будь-якого струмка глибиною понад 4 футів.

Нову мінітурбіну легко перенести з місця на місце і встановити там, де електрика необхідна в даний момент. Фото взято з сайту popmech.ru
Нову мінітурбіну легко перенести з місця на місце і встановити там, де електрика необхідна в даний момент. Фото взято з сайту popmech.ru

Компанія продемонструвала більш масивну, військову версію своєї розробки на форумі Cleantech, що проходив у Сан-Франциско минулого тижня. Президент Bourne Energy Кріс Катлін назвав попередню ціну пристрою - гідрогенератор буде коштувати 3000$, коли надійде у виробництво.

«BPP-2, безшумний і не виробляє тепла або вихлопних газів, на 40 відсотків менше помітний у процесі роботи і може бути встановлений таким чином, що стане абсолютно невидимим», - стверджують представники компанії.

Сонячні панелі також безшумні, але в порівнянні з міні-турбіною вони виробляють мало енергії. Наприклад, одна доступна у вільному продажу складна сонячна батарея площею в 12 квадратних футів володіє максимальною потужністю 62 Вт. Вам буде потрібно 60 квадратних футів таких панелей, щоб отримати те пікове навантаження, яке дає BPP-2, до того ж електрика буде вироблятися, тільки поки світить сонце.

Щоб встановити цивільну версію Backpack Power Plant, вам буде потрібно вирити дві канави на протилежних сторонах річки і розмістити в кожній легкий якір. Потім між ними і BPP простягається синтетична мотузка. Катлін стверджує, що його компанія розробила систему швартування на зразок тієї, що утримує плаваючі нафтові кільця.

Військова версія BPP була розроблена таким чином, щоб її можна було встановлювати в різних потоках. Громадянська найкраще працює у воді, що тече зі швидкістю 2,3 метри на секунду.

Можливо, в індустріальному світі міні-турбіна за 3000$ не знайде великої кількості покупців серед цивільних осіб, але Катлін сподівається, що розробка зацікавить жителів країн третього світу і військових.

«Цей пристрій може принести дешеву енергію у віддалені райони та села», - повідомив Катлін.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.