В Сирії виявлено загадкову кам’яну споруду Автор: Lesly · Опубліковано: 03.03.2010 12:57 · Розділ: Наука

В Сирії виявлено кам’яну конструкцію, що чимось нагадує британський Стоунхендж. Відкриття було здійснено випадково доктором Робертом Мейсоном з Королівського музею провінції Онтаріо (Канада). Під час прогулянки в районі монастиря Дейр Мар Муса аль-Хабаші в Сирійській пустелі, він виявив кам’яну споруду у формі кільця і кілька об’єктів, що ймовірно є усипальницями.

За попередніми даними знахідку можна віднести до періоду близькосхідного неоліту, який припадає на 8500-4300 роки до н.е. Якщо це припущення підтвердиться, то сирійський "стоунхендж" буде навіть старшим від славнозвісного британського Стоунхенджа, який датується приблизно 4500 роком до н.е.

Кам’яна конструкція, виявлена в Сирійській пустелі, нагадує славнозвісний Стоунхендж. Фото взято з сайту independent.co.uk
Кам’яна конструкція, виявлена в Сирійській пустелі, нагадує славнозвісний Стоунхендж. Фото взято з сайту independent.co.uk

Однак, більш точне датування поки провести не можливо, оскільки поруч з монументом розташовується сирійська військова база. Тому, з міркувань безпеки, Мейсону, при походах на місце відкриття доводилося брати із собою місцевого монаха.

Навпроти руїн, які залишилися від кам’яного кола виявлено місце, що за припущенням дослідників, може бути усипальницею, де знайшли вічний спочинок троє знатних людей. Однак, для більш точних висновків на місці необхідно провести розкопки.

Треба сказати, що виявлена в Сирії конструкція, може виявитися далеко не унікальною на Близькому Сході. Так, проаналізувавши знімки, отримані із супутників, вчені виявили ще кілька кам’яних споруд, як кільцеподібної, так і пірамідальної форм на території Йорданії та Ізраїлю. Однак, всі ці об’єкти, в силу не найсприятливіших обставин для проведення розкопок в цьому регіоні, досі залишаються мало вивченими археологами.

Проте, у випадку із об’єктом виявленим в Сирії ситуація вже зовсім скоро проясниться. Вже цього літа до монастиря Дейр Мар Муса аль-Хабаші буде направлена група знавців епохи неоліту.

Джерело: independent.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.