Дешевий спирт з апельсинової шкірки стане реальністю Автор: Andriy · Опубліковано: 03.03.2010 11:17 · Розділ: Нові технології

Фото взято з сайту index-art.ru
Фото взято з сайту index-art.ru

Учені знайшли спосіб перетворювати шкурки від фруктів, газети та інше сміття в дешеве паливо для автомобілів. Розробники стверджують, що їх підхід (він є частиною плану по зсуву бензину з посади «палива номер 1») дешевший і екологічніший, ніж наявні методи забезпечення машин чистим паливом.

Професор Генрі Деніел з Університету центральної Флориди спільно з міністерством сільського господарства США розробив технологію, яка використовує суміші ферментів, отриманих з рослин, щоб перетворити шкірку апельсинів та інші відходи в цукор, який, у свою чергу, зброджується до спирту. Розробка може бути застосована не тільки до кухонних відходів, але і до таких рослин, як цукровий очерет, і навіть до соломи. В даний час кукурудзяний крохмаль ферментує і перетворюється на етиловий спирт, а спирт, отриманий з кукурудзи, створює більше парникових газів, ніж бензин. Денієл говорить, що етанол, створений за розробленою ним технологією, призводить до появи меншої кількості парникових газів, ніж бензин або електрика.

Крім того, існує величезна кількість відходів, які можуть бути використані без зменшення кількості харчових ресурсів у світі і без підвищення цін на харчі - цими міркуваннями викликана загальна заклопотаність ідеєю виробництва палива з біомаси. За словами Деніела, тільки у Флориді апельсинової шкірки вистачить на вироблення 750 мільйонів літрів етанолу щорічно. Залежно від того, який вид відходів використовується, для перетворення біомаси в цукор і, в кінцевому рахунку, в етанол потрібна особлива комбінація або "коктейль" із понад 10 ферментів. Для ферментації апельсинової шкірки потрібно більше пектінази, у той час як деревні відходи вимагають більшої кількості ксіланази. Всі ферменти, які використовуються командою Деніела, можна знайти в природі, вони створюються різними мікроорганізмами, у тому числі бактеріями та грибами.

Група дослідників клонувала гени грибів чи бактерій, що розкладають дерево, і тепер ферменти виробляються на тютюнових плантаціях. Тютюн виявився ідеальною системою для виробництва ферментів, оскільки він не є харчовою рослиною і виробляє велику кількість енергії на акр. Вироблення ферментів при допомозі тютюну замість виробництва синтетичних аналогів може зменшити вартість виробництва в тисячі разів, що, у свою чергу, знизить ціну кінцевого продукту, етанолу.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.