Названі міста, небезпечні в найближчі 40 років Автор: Andriy · Опубліковано: 03.03.2010 10:44 · Розділ: Цікаві факти

Наслідки землетрусу силою в 7,1 балів за шкалою Ріхтера. Фото взято з сайту epochtimes.com.ua
Наслідки землетрусу силою в 7,1 балів за шкалою Ріхтера. Фото взято з сайту epochtimes.com.ua

Роджер Байлхем, вчений з Каліфорнійського університету, представив громадськості карту міст, в яких, на його думку, у найближчі 40 років відбудуться землетруси. Він вважає, що дані лиха приведуть до катастрофічних наслідків.

За словами директора Стамбульського інженерного інституту Мустафи Ерідкі, землетруси вважають за краще наносити удари по найслабшим точкам цивілізації. Зокрема, відзначається, що однією з таких точок є Стамбул, у якому тільки за останні 50 років чисельність населення збільшилася з 1 до 10 мільйонів чоловік, а живуть вони в основному в будинках, побудованих без урахування сейсмічної небезпеки. Приміром, станься там землетрус такої ж сили, як на Гаїті, це могло б привести до загибелі від 30 до 40 тисяч жителів, а повторення Гаїтянської катастрофи в Тегерані може призвести до загибелі мільйона людей.

У число небезпечних міст також потрапили такі, як Карачі, Катманду, Ліму, Лісабон, Мессіна, Тірана, Афіни, а також багато інших густонаселених міст.

Нагадаємо, що землетруси являють собою підземні поштовхи і коливання поверхні Землі, викликані природними причинами (головним чином, тектонічними процесами) або штучними процесами (вибухи, заповнення водосховищ, обваленням підземних порожнин гірських виробок). Невеликі поштовхи можуть викликати також підйом лави при вулканічних виверженнях.

Щорічно на всій Землі відбувається близько мільйона землетрусів, але більшість з них настільки незначні, що вони залишаються непоміченими. Дійсно сильні землетруси, здатні викликати великі руйнування, трапляються на планеті приблизно раз на два тижні. На щастя, більша їх частина припадає на дно океанів, і тому не супроводжується катастрофічними наслідками (якщо землетрус під океаном обходиться без цунамі).

Джерело science.km.ru


Інші новини розділу