Чорне море може стати джерелом водню для екоенергетики Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.04.2009 13:07 · Розділ: Цікаві факти

В глибинах Чорного моря, знаходиться розчинена гігантська кількість токсичного сірководню. Це може стати невичерпним джерелом екологічно-чистого водневого палива, яке зараз розглядається як основа енергетики майбутнього.

Турецькі вчені вважають, що Чорне море - найбільша безкиснева зона в світі. З тих пір, як в 19-у столітті була відкрита зона сірководню, прийнято вважати, що в глибинах Чорного моря немає життя, і лише бактерії можуть жити в сірководневому шарі.

"Сірководень - один з найтоксичніших газів, але він має велику економічну цінність, оскільки з нього можна отримувати водень. Чорне море - не тільки серйозна екологічна проблема, але й потенційне джерело водневої енергії, якщо буде розроблений процес розкладання сірководню", - пишуть автори дослідження.

Шар сірководню завтовшки 50 метрів між анаеробною та аеробною зонами є гігантським паливним резервуаром - кількість сірководню, який виділяється з донних відкладень, досягає 10 тисяч тонн в день, що еквівалентно 500 тоннам водню в день.

Вчені пишуть рекомендації, що стосуються винаходу безпечного і ефективного методу переробки сірководню. Зокрема, для цього необхідно створити ефективні каталізатори, а енергію для розкладання можна буде отримувати від сонячних електростанцій, в результаті чиста сірка може бути використана для виробництва гуми, а також в фармацевтичній промисловості.

Джерело eco.rian.ru


Інші новини розділу