Люди в темних окулярах схильні до шахрайства Автор: Lesly · Опубліковано: 03.03.2010 10:02 · Розділ: Цікаві факти

Дослідники з Університетів Торонто (Канада) і Північної Кароліни (США) встановили, що носіння темних окулярів підвищує схильність людей до нечесних і корисливих вчинків.

Науковці провели кілька цікавих експериментів, за результатами яких було встановлено, що люди, які перебувають в сутінках більш схильні шахраювати, ніж люди, які перебувають у яскраво освітлених приміщеннях.

Темні окуляри викликають у людини відчуття лже-анонімності, яке підштовхує до нечесних дій. Фото взято з сайту holamun2.com
Темні окуляри викликають у людини відчуття лже-анонімності, яке підштовхує до нечесних дій. Фото взято з сайту holamun2.com

Так, добровольців було розділено на дві групи, одну з яких запросили пройти у яскраво освітлену кімнату, а іншу провели в приміщення з приглушеним світлом. Кожен учасник отримав по два конверти, в одному з яких були 10 доларів, а інший був порожній. Від учасників вимагалося за 5 хвилин справитися з двадцятьма простими завданнями.

Після цього добровольці самостійно оцінювали свої результати і за кожне успішно виконане завдання могли собі взяти по 50 центів, а решту покласти в порожній конверт і повернути. Як виявилося, рівень освітленості не впливав на успішність учасників експерименту, однак люди з кімнати з поганим освітленням були більш схильні до шахраювання.

А в наступному експерименті, добровольцям роздали сонцезахисні або звичайні окуляри і по шість доларів. Далі їх запросили до іншої кімнати, де запропонували на власний розсуд поділитися грішми з іншими учасниками експерименту. По результатах цього досліду було встановлено, що люди в затемнених окулярах були менш схильні до щедрих вчинків.

Це дослідження дало можливість зробити висновки про те, що низькі рівні освітленості, викликають у людини відчуття лже-анонімності. Саме це підштовхує до нечесних дій у власних інтересах.

Джерело: medportal.ru


Інші новини розділу