Виявлено змію, що полювала на динозаврів Автор: Lesly · Опубліковано: 03.03.2010 08:55 · Розділ: Наука

Археологи виявили скам’янілі останки змії, що звернулася навколо яйця динозавра. Як було встановлено, змія харчувалися яйцями динозаврів і малюками, які тільки вилупилися з яєць. Її жертвами ставали в основному зауроподи, що означає, що це був один з небагатьох хижаків, який полював на довгошиїх динозаврів.

Кістки віком понад 67 мільйонів років та довжиною 3,5 метрів були знайдені в Індії ще в 1987 році. Однак, тоді не вдалося встановити, кому належали виявлені останки. Виявити серед скам’янілих шкарлуп від яєць та останків малюків динозаврів кістки змії вдалося Джефу Уілсону, палеонтологу з Мічиганського університету (США), який отримав доступ до знахідки в 2001 році.

Реконструкція подій, що відбувалися 67 мільйонів років тому. Фото взято з сайту generaccion.com
Реконструкція подій, що відбувалися 67 мільйонів років тому. Фото взято з сайту generaccion.com

За словами дослідників, такі знахідки трапляються надзвичайно рідко. Вони припускають, що змія заповзла у гніздо динозаврів і почала пожирати малюків, однак трапезу перервала раптова катастрофа на зразок землетрусу. Таким чином і хижак і його потенційні жертви були поховані під шаром грунту.

Завдяки цій знахідці вчені отримали інформацію про спосіб життя стародавніх змій, а також встановили, що рухливі щелепи, як у сучасного пітона, були характерні для плазунів ще як мінімум 100 мільйонів років тому.

Змію визнано представником нового виду і названо Sanajeh indicus, що в перекладі із санскриту означає "давня з відкритим ротом".

Загалом, для Індії, це не єдина така знахідка. Як розповідають представники Геологічної служби країни, в Штаті Гуджарат було виявлено близько 30 гнізд зауроподів і принаймні два інших види невідомих раніше змій.

А Майкл Бентон з Брістольського університету вважає, що про звички цих давніх організмів не можна буде говорити з упевненістю поки не будуть виявлені зразки із кістками малюків динозаврів у шлунку змії, або там де мав би бути шлунок.

Джерело: yahoo.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.