Нові магнітні накопичувачі: Тепло роботі не перешкода Автор: Andriy · Опубліковано: 02.03.2010 14:56 · Розділ: Нові технології

Твердотільні накопичувачі (Solid State дисків або просто SSD) - теоретично - повинні витрачати енергію економніше, ніж звичайні накопичувачі, що зберігають інформацію на дисках. Ніяких рухомих частин, і немає потреби в висмоктуванні з батареї додаткової енергії, яка буде витрачена на обертання дисків і призведе, у свою чергу, до збільшення теплоутворення.

Схема зберігання даних у звичайних магнітних накопичувачах (ліворуч) та магнітних носіях, що використовують у своїй роботі теплові ефекти. Фото взято з сайту popmech.ru
Схема зберігання даних у звичайних магнітних накопичувачах (ліворуч) та магнітних носіях, що використовують у своїй роботі теплові ефекти. Фото взято з сайту popmech.ru

Але вчені виявили, що випадкові теплові флуктуації в магнітних запам'ятовуючих пристроях можуть бути схоплені і використані для зменшення кількості енергії, необхідної для зберігання інформації. Таким чином, виникає перспектива створення комп'ютерної пам'яті на магнітній основі, яка використовує істотно менше енергії, ніж жорсткі диски.

Тепло зазвичай виявляється проблемою, коли мова йде про зберігання цифрової інформації. На мікроскопічному рівні молекули й атоми будь-якої речовини при температурі вище абсолютного нуля знаходяться в безперервному русі. Так як магнітні запам'ятовуючі пристрої в своїй роботі використовують управління крихітними намагніченими частками і вимірювання їх орієнтації в просторі, «штовханина», яка виникне в результаті нагрівання, може призвести до втрати даних. Питання температури мають величезне значення для вчених, зайнятих розробкою все більш компактних та швидких магнітних накопичувачів.

Але тепло не є чимось поганим на 100%. Згідно з результатами спільної роботи італійських і американських фізиків, безладні теплові рухи можуть допомогти в записі даних на магнітні носії. Важливо, що вчені встановили, що застосування електричного струму, який мав би бути занадто слабким для запису даних, тим не менше, виявляється достатнім, тому що теплові рухи дають «надбавку», що допомагає зорієнтувати намагнічені частинки.

Вчені підтвердили наявність цього ефекту, вимірюючи зміни магнітного поля в той час, поки частинки, що є пам'яттю, шикувалися в потрібній конфігурації. Теплові руху випадкові, що, у свою чергу, приводить до випадкової зміни кількості часу, необхідного намагніченим часткам, щоб зайняти своє місце. Так як цей часовий інтервал знаходиться в діапазоні від однієї до ста мільярдних часток секунди, очевидно, що хаотичний тепловий рух має брати участь в розміщенні частинок.

Експериментальне підтвердження впливу температури на магнітні носії відкриє дорогу до нових схем запису даних, які будуть працювати за допомогою тепла. У разі успіху зменшиться кількість енергії, що витрачаєть на зберігання інформації на магнітних носіях, які й зараз дешевші, ніж твердотільні аналоги, а значить, є шанс, що комп'ютери майбутнього будуть кращі з точки зору екології.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.