Які ж форми привабливіші? Автор: Andriy · Опубліковано: 02.03.2010 14:33 · Розділ: Цікаві факти

Давно помічено, що споглядання жіночої фігури з округлими стегнами і бюстом, але з вузькою талією - формою нагадує пісочний годинник - чоловікам приносить масу задоволення. Занурившись в глибини мозку (чоловічого), вчені з'ясували причину цього переживання.

Яскраві представниці: Софі Лорен, Джина Лоллобриджида, Скарлетт Йоханссон. Фото взято з сайту popmech.ru
Яскраві представниці: Софі Лорен, Джина Лоллобриджида, Скарлетт Йоханссон. Фото взято з сайту popmech.ru

До речі, роботи етнографів показали, що, незважаючи на всі розходження, представники найрізноманітніших культур, як правило, сприймають жінку з вираженими округлостями, як більш привабливий сексуальний об'єкт. А за деякими даними, широкі стегна і великі груди корелюють із загальним здоров'ям і хорошими репродуктивними здібностями, так що ці естетичні норми можуть бути і еволюційно зумовленими.

Цим захоплюючим питанням зацікавилися вчені з Джорджії, які обрали 14 чоловіків-добровольців у віці до 25 років і досліджували їхню реакцію на знімки оголених жінок.

Кожна з дам була представлена як мінімум у двох ракурсах - до і після пластичної операції, в ході якої частина жирової тканини з їх живота була вилучена і посадили її на сідниці. Словом, операції, яка надала їм форму ближчу до горезвісних пісочних годинників, без якої-небудь зміни ваги жінки, але зі зміною відношення об'єму талії до об'єму стегон у бік наближення до «ідеального» розміру у 0,7.

Звичайно, учені не обмежилися демонстрацією сумнівних фотографій - в ході цього процесу добровольці піддавалися обстеження на томографі, який дозволив локалізувати ділянки мозку, які стають при цьому найбільш активними. Виявилося, що це - ті ж самі області, які задіяні в системах внутрішнього задоволення мозку, які активуються також і такими речовинами, як алкоголь і деякими наркотиками.

При цьому різна величина індексу маси тіла (відношення ваги і зросту) жінок не чинила впливу на ступінь активації цих центрів. Зате в ході розглядування активно задіяні і області мозку, пов'язані з розпізнаванням форми та розміру предметів.

Це підтверджує поширену думку про те, що сучасна любов до худеньких манекенниць - лише тимчасова мода, перевага до худих або товстих форм не «зашита» в мозок, на відміну від переваги до фігури пісочного годинника.

Джерело popmech.ru


Інші новини розділу