Вчені, можливо, зареєстрували темну матерію Автор: Andriy · Опубліковано: 02.03.2010 13:58 · Розділ: Наука

Фото взято з сайту infuture.ru
Фото взято з сайту infuture.ru

За допомогою детектора COGENT (Coherent Germanium Neutrino Technology), який розташовується у колишній шахті з видобутку залізної руди в штаті Міннесота на глибині близько 600 метрів, ученим, можливо, вдалося зареєструвати частинки темної матерії. За словами дослідників, за 56 днів їх роботи було зареєстровано велику кількість сигналів, які можна інтерпретувати як взаємодію з детектором частинки темної матерії.

Зокрема, мова йде про реєстрацію слабо взаємодіючих масивних частинок (WIMP - Weakly Interactive Massive Particles) з масами близько 7-11 гігаелектронвольт. Поки що вчені обережні у своїх висновках, тому що отримані результати необхідно ретельно перевірити. Проте варто відзначити, що нові дані вписуються в багато теорій темної матерії, у великій кількості розроблених в останні роки теоретиками.

Нагадаємо, що прихована маса (темна матерія, темна речовина) - загальна назва сукупності астрономічних об'єктів, недоступних прямими спостереженнями сучасними засобами астрономії (тобто не випускають нейтринного електромагнітного випромінювання достатнього для спостережень інтенсивності), але спостережуваних за допомогою гравітаційних ефектів, що діють на видимі об'єкти.

Джерело science.km.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.