При падінні стародавнього метеорита більше постраждала Північна півкуля Автор: Andriy · Опубліковано: 02.03.2010 13:05 · Розділ: Наука

Фото взято з сайту mustagclub.ru
Фото взято з сайту mustagclub.ru

У журналі Nature Geoscience вчені опублікували результати своєї нової роботи, згідно з якими було встановлено, що метеорит, який 65 мільйонів років тому викликав масове вимирання всіх живих істот на Землі, завдав найбільшої шкоди Північній півкулі.

Зокрема наголошується, що на півночі зникло 98% видів наннопланктону, у той час як на півдні цей показник дорівнює 73 відсоткам. Що стосується часу відновлення біорізноманіття, то в Південній півкулі на це було потрібно кілька тисячоліть, а в Північній цей процес затягнувся на 310 000 років.

Для того, щоб встановити чи було вимирання наннопланктону на Землі рівномірним, вчені використовували дані про скорочення його різноманітності в Північній і Південній півкулі, а також про темпи його відновлення. Дослідники орієнтувалися по 17 "контрольних точках" розташованих по всій планеті.

Вчені вважають, що такі плачевні наслідки для Північної півкулі пов'язані з тим, що при падінні метеорита саме в північні води було викинуто найбільшу кількість важких металів, які токсичні для живих організмів. Однак, на думку противників даної теорії, води Північної і Південної півкулі розділені лише формально, і по суті є одним масивом.

Нагадаємо, що згідно з існуючою гіпотезою, падіння метеорита на Землю відбулося на кордоні палеогенного і крейдяного періодів, і призвело до вимирання динозаврів, а також більшої частини існуючої на планеті флори і фауни.

Джерело science.km.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.