В середньовічному британському храмі виявлено таємничий напис Автор: Lesly · Опубліковано: 02.03.2010 13:22 · Розділ: Цікаві факти

Спеціалісти, що займаються реставрацією будівлі Солсберійского собору в англійському графстві Уїлтшир, звернулися до громадськості з проханням розшифрувати виявлений в ході ремонтних робіт напис на стіні храму. За оцінками вчених, текст може виявитися найбільш раннім написом англійською мовою, що з’явився в британських середньовічних храмах.

Напис виконано в кілька рядків готичним стилем. Припускається, що напівстерті слова складають одну фразу, проте, розшифрувати її зміст науковці не змогли.

Напис на стіні Солсберійского собору. Фото взято з сайту facebook.com
Напис на стіні Солсберійского собору. Фото взято з сайту facebook.com

До цього часу ніхто не знав про існування напису, оскільки текст був схований за надгробною статуєю місцевого аристократа, встановленою в середині XVІІ століття. В ході вивчення тексту з'ясувалося, що він був нанесений на стіну в XV столітті, тобто ще до Реформації, а в той час письмова англійська мова в церкві не використовувався і всі написи виконувалися виключно латинню.

Після завершення реставраційних робіт та детального вивчення напису, монумент, який закривав староанглійський текст, повернувся на своє місце, знову сховавши від сторонніх очей напівстерте послання майбутнім поколінням.

Після невдалої спроби розшифрувати самотужки про що йдеться в посланні, дослідники звернулися по допомогу до світової громадськості з проханням до всіх, хто може прочитати напис по фотографії, поліпшений в ході комп'ютерної обробки, зв'язатися з ними через сайт храму.

Собор в місті Солсбері, також відомий як собор святої Марії, був зведений в 1220-1320 роках. Окрім культурної цінності (храм є видатним зразком англійського готичного стилю), він прославився ще й тим, що тут зберігається один з чотирьох уцілілих примірників Великої хартії вольностей (Magna Carta) - грамоти, підписаної в 1215 році королем Іоанном Безземельним, що згодом стала основою багатьох прийнятих у Великобританії законів.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу