На дні Місячних кратерів знайдено лід Автор: Lesly · Опубліковано: 02.03.2010 12:14 · Розділ: Наука

На північному полюсі Місяця вчені виявили велику кількість кратерів, заповнених льодом. Про це повідомляє науковий вісник Geophysical Research Letters.

Відкриття було здійснене в ході аналізу даних, зібраних індійським зондом "Чандраян-1" Загалом, було виявлено понад 40 маленьких (за місячним мірками) кратерів з льодом, діаметр яких варіювався від 2 до 15 кілометрів. Крім того, вчені змогли встановити кількість залишків води на планеті, які складають понад 600 мільйонів тон.

Кратери на північному полюсі Місяця. Фото взято з сайту lenta.ru
Кратери на північному полюсі Місяця. Фото взято з сайту lenta.ru

На думку вчених, у кратери лід потрапив з комет, які "приземлялися" на поверхню супутники протягом його існування. Від випаровування замерзлу воду врятувала та обставина, що дно кратера на полюсі постійно перебуває в тіні.

Дослідники переконані, що це відкриття стане в нагоді в майбутньому, коли на Місяці будуть зводитися бази.

Зонд "Чандраян-1" був запущений в жовтні 2008 року, а вже в листопаді цього ж року успішно досяг орбіти природного супутника Землі, який повинен був вивчати протягом двох років. Однак, пристрій пропрацював до кінця серпня 2009 року: його місія була завершена достроково через технічні несправності.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.