Площі арктичних льодів зростають Автор: Lesly · Опубліковано: 02.03.2010 10:01 · Розділ: Екологія

За даними фахівців з Федеральної служби Росії по гідрометеорології, площа дрейфуючих льодів в Північному Льодовитому океані у 2009 році збільшилася на 21 відсоток, - до 5,2 мільйона квадратних кілометрів, в порівнянні з мінімальним значенням 2007 року. Разом з тим, це на 17 відсотків менше від середнього значення. А в нормі площа льодового покриву повинна складати 6,3 мільйона квадратних кілометрів.

Не таємниця, що морський крижаний покрив відіграє важливу роль у взаємодії між Арктикою та іншою частиною глобальної кліматичної системи і, в той же час, по стану північних льодів судять про зміни арктичного клімату.

Площа дрейфуючих льодів в Північному Льодовитому океані за 2009 рік збільшилася на 21 відсоток. Фото взято з сайту lawlibrary.co.za
Площа дрейфуючих льодів в Північному Льодовитому океані за 2009 рік збільшилася на 21 відсоток. Фото взято з сайту lawlibrary.co.za

Процеси зменшення площ морських льодів почали спостерігатися на початку 1980-х років ХХ століття і до кінця 1990-х років різко прискорилися. А у вересні 2007 року площа арктичних льодовиків досягла абсолютного мінімуму (4,3 мільйона квадратних кілометрів). Однак вже до вересня 2008 року ситуація змінилася на краще: площа льодів збільшилася до 4,7 мільйона квадратних кілометрів.

Однак, у сибірських арктичних морях (Карському, Східно-Сибірському і Чукотському, а також морі Лаптєвих) площа льодяних брил у вересні 2008 року скорочувалася ще більш швидкими темпами, але вже в 2009 році подальшого скорочення не спостерігалося, розповідають спеціалісти зі служби гідрометеорології.

Такі дані можна розглядати, як ще одне підтвердження того, що на Землі спостерігаються цикли потепління та похолодання, які чергуються між собою і не мають нічого спільного з теорією глобального потепління.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу