Музичним компакт-дискам відвели ще 5 років Автор: Lesly · Опубліковано: 02.03.2010 08:56 · Розділ: Цікаві факти

Аналітики прогнозують, що вже в найближчі три-п’ять років ринок музичних компакт-дисків поступиться так званим цифровим музичним сервісам.

Томас Гессе, президент компанії Sony Music Entertainment повідомляє, що на сьогодні близько 5% споживачів здійснюють 80% завантажень музичних новинок із всесвітньої мережі. А ще трохи, і люди остаточно переключаться з компакт-дисків на цифрову музику.

За словами Гессе, зараз CD складають 60% музичного бізнесу Sony, однак вже до 2013 року цей показник знизиться до 20%. А основну частину виручки будуть приносити рингтони, платні музичні сервіси, та реклама спонсорів на безкоштовних сервісах. Крім того, Sony планує активно розповсюджувати пакети на кшталт «все, що ви хотіли знати про цього виконавця».

Перша світова презентація аудіо компакт-диска. 9 березня 1979 року. Фото взято з сайту philips.com
Перша світова презентація аудіо компакт-диска. 9 березня 1979 року. Фото взято з сайту philips.com

Однак, не всі погоджуються з такими прогнозами, аргументуючи це тим, що ліцензування музики супроводжується величезними труднощами, оскільки авторські права на кожен окремий музичний твір часто бувають надзвичайно заплутаними.

Крім того, нереальною видається ідея зібрати в одному місці всі треки, які можуть бути затребувані слухачами. Втім на конференції Digital Music Forum, що проходила минулого тижня в США, було оголошено про закрите бета-тестування нового веб-сервісу Thumbplay. За розрахунками розробників служба міститиме каталог з восьми мільйонів пісень. Доступ до ресурсу коштуватиме всім бажаючим всього десять доларів на місяць.

Інша проблема таких сервісів, як платних, так і безкоштовних - велика кількість різноманітних моделей смартфонів і операторів зв'язку. Щоб замінити компакт-диски, необхідно буде врахувати безліч технічних нюансів та підписати величезну кількість договорів.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу