Через що людина відчуває "дежа вю"? Автор: Andriy · Опубліковано: 01.03.2010 14:11 · Розділ: Життя

Якщо ви коли-небудь відчували це швидкоплинне, таємниче відчуття, коли щось нове, що ви в перший раз бачите, здається вам знайомим, значить, у вас був досвід переживання дежа вю. Це відчуття, як правило, триває недовго - лише від 10 до 30 секунд - однак 96% жителів Землі стверджують, що відчували його хоча б один раз.

«Французький вислів «дежа вю» означає «вже бачене», - пояснює Клер Флаерті - Крег (Claire Flaherty-Craig), практикуючий нейропсихолог з Медичного центру Херші, США. - Відчуття дежа вю супроводжує протиріччя між тим, що даний предмет людині об'єктивно незнайомий, і суб'єктивним відчуттям, що він цей предмет вже колись бачив. Це явище часто спостерігається у хворих на епілепсію перед нападом. Як відомо, зона, що відповідає за пам'ять, розташована в скроневих частках мозку, а зона контролю точності запам'ятовування - в середній лобній долі. У пацієнтів, які переживали дежа вю, напад було локалізовано в скроневій частки мозку. Ми припускаємо, що ті ж самі ділянки мозку під час переживання дежа вю задіяні й у здорових людей, проте причини цього медицині поки невідомі».

Позначати це явище словом «дежа вю» запропонував французький філософ Еміль Буарак в 1876 році. У той час багато хто вважав, що явище дежа вю доводить існування реінкарнації і є спогадом з минулого життя. У той же час, вчені-психіатри пропонували різні теорії: Зигмунд Фрейд пояснював дежа вю проявом пригнічених бажань, а Карл Юнг припускав, що корені цього явища лежать в колективному несвідомому. Як розповіла доктор Флаерті-Крейг, з тих пір вченими було запропоновано декілька десятків пояснень дежа вю, однак більшість з них згодом відпали.

«Довгий час була популярна теорія візуальних неузгодженостей, - розповідає вона. - Вважалося, що одна з півкуль мозку обробляє інформацію швидше, ніж друга, в результаті чого друга півкуля сприймає її як спогад. Однак недавнє дослідження, об'єктом якого були сліпі, показало, що такі люди теж відчувають відчуття дежа вю - за рахунок слуху, дотику і нюху. Також у свій час була поширена помилка, що дежа вю відбувається в результаті накопичення життєвого досвіду. Насправді це не так - найчастіше це відчуття люди вперше відчувають в ранній юності, і з віком частота таких епізодів знижується».

Джерело menslife.info


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.