Очі з телекамерами дозволять сліпим бачити Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.04.2009 12:53 · Розділ: Нові технології

У Великобританії та США зроблено декілька операцій по імплантації "електронного зору". Інженери американської компанії "Другий зір" (Second Sight) знайшли спосіб допомогти людям, страждаючим від так званого пігментного ретиніту (retinitis pigmentosa). Це захворювання призводить до повної сліпоти, в результаті дегенерації сітківка перестає сприймати світло, але оптичний нерв, завдяки якому мозок людини сприймає картинки, залишається цілий.

Фахівці назвали свій винахід "біонічне око". Зображення створює цифрова відеокамера розташована в окулярах. З нею сполучений відеопроцесор, який посилає цифрові імпульси на приймач, встановлений на зовнішній стороні ока.

Фото взято з сайту www.kp.ru
Фото взято з сайту www.kp.ru

Всередині області сітківки знаходяться імплантовані електроди, сполучені з приймачем тонким кабелем. Вони створюють картинку, і посилають її по оптичному нерву в мозок. В результаті, людина може її побачити. Перші пристрої налічували 16 електродів. Відповідно і картинка складалася всього з 16 крапок, де дозволяло відрізняти світле від темного.

"Біонічне око" обладнане 60 електродами. Дослідний зразок було імплантовано 73-річному пацієнтові лондонської очної лікарні Мурфілдс, який став незрячим 30 років тому. Після операції він став бачити білі лінії на дорозі і навіть сортувати квіти. Другим дослідницьким пацієнтом стала жінка із США вона почала дивитися телевізор, і розрізняти окремі фігури. Для абсолютно сліпих людей - це диво. Працює пристрій на батареях, служить півроку.

«Результати експериментів дають людям надію, і вони вважають, що ми зробили відчутним крок у напрямку лікування пацієнтів з повною втратою зору» - говорить очний хірург Ліндон ла Крус. Успіх нової технології залежатиме від продовження цих робіт. У подальших планах медиків і інженерів створити "Біонічне око" з 1000 електродами. Це дозволить розрізняти образи людей.

Джерело www.kp.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.