Сімейне щастя захищає від інсультів Автор: Lesly · Опубліковано: 01.03.2010 12:11 · Розділ: Краса і здоров'я

Дослідники з Тель-авівського університету встановили, що для чоловіків кращим захистом від інсультів є щасливий шлюб. До таких висновків фахівці прийшли проаналізувавши причини смерті понад 10 тис. людей.

В ході дослідження науковці вивчали історію захворювань державних службовців чоловічої статі, які взяли участь в дослідженні ішемічної хвороби серця, проведеному ізраїльськими медиками в 1963 році. Середній вік добровольців на той момент складав 49 років.

Користуючись даними місцевих РАГСів, а також медичною документацією, фахівці з’ясували причини смерті учасників дослідження, які померли до 1997 року (після 97 року в Ізраїлі в записи про смерть не вносяться її причини).

Вчені переконані, що щасливі подружні відносини захищають чоловіків від інсультів. Фото взято з сайту playcast.ru
Вчені переконані, що щасливі подружні відносини захищають чоловіків від інсультів. Фото взято з сайту playcast.ru

За результатами дослідження було встановлено, що протягом наступних 34 років від інсульту померло 8,4% чоловіків, які в 1963 році були самотніми. У одружених цей відсоток склав 7,1%. Однак, після коригування на вік, соціально-економічний статус, склад сім'ї, шкідливі звички, а також наявність ожиріння, гіпертонії, діабету та ІХС, різниця ризиків смерті внаслідок інсультів в одружених та одиноких чоловіків склала цілих 64%.

Треба сказати, що в 1965 році учасники цього ж дослідження пройшли ще одне анкетування, де їх просили оцінити благополучність свого шлюбу як дуже благополучний, досить благополучний, не особливо благополучний і неблагополучний. Користуючись цими даними, вчені з'ясували, що у чоловіків, нещасливих у подружньому житті, ризик смертельного інсульту також на 64% вищий, ніж у щасливих у шлюбі чоловіків.

Урі Голдбурт, керівник дослідження, зізнався, що не очікував такої значної важливості подружнього щастя для стану здоров’я. Тепер дослідників цікавить, як відносини в сім’ї позначаються на самопочутті жінок.

Джерело: medportal.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.