В Греції затримано зловмисників, які намагалися продати "Олександра Великого" Автор: Lesly · Опубліковано: 01.03.2010 11:06 · Розділ: Кримінал

На днях в Греції було затримано двох осіб, які намагалися продати бронзову скульптуру Олександра Македонського. Злочинці планували виручити за бронзову скульптуру, що за попередніми оцінками, датується IV століттям до нашої ери, 7 мільйонів євро.

Як повідомляють представники правоохоронних органів, горе-торговці, імена яких поки не розголошуються, були затримані неподалік від Салоніків. Окрім статуї Олександра, вони 57-річний бізнесмен і 51-річний фермер пропонували також бронзові голови юнака і хлопчика. Були в їхній колекції і два примірники Корану. Пошуки любителів старожитностей, які б погодитися викласти за культурні цінності кругленьку суму, зловмисники шукали близько року.

Статую Олександра Великого, автором якої ймовірно був Лісіп, намагалися продати за 7 мільйонів євро. Фото взято з сайту ap.org
Статую Олександра Великого, автором якої ймовірно був Лісіп, намагалися продати за 7 мільйонів євро. Фото взято з сайту ap.org

А під час проведення обшуку в будинках затриманих було виявлено кам'яний рельєф жіночої голови, а також стародавні монети із золота срібла та бронзи.

Грецька поліція припускає, що раритетні скульптури і книги могли бути переправлені до Греції з Туреччини. Експерти припускають, що автором 65-сантиметрової бронзової статуї Олександра може бути грецький скульптор Лісіп, що був придворним скульптором царя Македонії і жив у IV столітті до нашої ери.

Для того, щоб визначити, настільки достовірним є це припущення, спеціалісти з археологічного музею Салоніків проводять хімічний аналіз статуї. Як тільки буде встановлено її вік, можна буде більш точно говорити і про її творця. Іншою найбільш цінною старожитністю представники поліції вважають бронзову голову хлопчика, що була створена в 1 столітті до нашої ери. Затримані мали намір виручити за неї 4-6 мільйонів євро.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу