Єгипетські жерці вмирали в молодості Автор: Lesly · Опубліковано: 28.02.2010 13:15 · Розділ: Цікаві факти

Дослідники встановили, що давньоєгипетські жерці вмирали порівняно рано від ожиріння або серцево-судинних захворювань. До таких висновків прийшли фахівці з Манчестерського університету (Великобританія) під керівництвом професора Розалі Девід, встановивши, які продукти припідносилися в дар богам.

Для того, щоб примиритися з богами, люди жертвували храмам величезну кількість їжі та напоїв. Дари виставлялися перед статуями богів, а потім привласнювалися жерцями та їхніми сім'ями. Вивчивши настінні написи та проаналізувавши муміфіковані останки жерців, науковці встановили, які продукти підносили богам і яким був ризик виникнення атеросклерозу в результаті накопичення жиру та кальцію в артеріях.

Заможне подружжя підносить дарунки Осірісу. Фото взято з сайту compulenta.ru
Заможне подружжя підносить дарунки Осірісу. Фото взято з сайту compulenta.ru

За результатами дослідження було з’ясовано, що серцево-судинні захворювання були звичайним явищем для жерців Стародавнього Єгипту задовго до того, як любов до смаженого та сидячий спосіб життя призвели до різкого збільшення кількості інфарктів та інсультів у наш час.

У ході дослідження були проаналізовані результати комп'ютерної томографії 22 мумій єгиптян, що знаходилися на високих соціальних щаблях. У 16 випадках, можна було зробити якісь висновки, щодо недуг серця і артерій, а останки дев’яти мумій зберегли свідоцтва судинної кальцифікації.

Ієрогліфічні написи свідчать про те, що раціон жерців був багатим яловичиною, дичиною, хлібом, овочами, фруктами, пирогами, вином і пивом. Більшість із цих продуктів були насичені жирами, оскільки при випіканні хліба часто застосовували жир, молоко, яйця, а пироги запікалися з тваринним жиром або маслом. При цьому, сіль використовувалася як консервант.

Для бідних верств населення такі недуги були невідомими, зважаючи на посилену фізичну працю від зорі до зорі та дієтичний раціон, що складався із зернових та овочів.

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу