За "пам’ять на обличчя" відповідають гени Автор: Lesly · Опубліковано: 27.02.2010 12:04 · Розділ: Цікаві факти

В науковому віснику Proceedings of the National Academy of Sciences опублікувало роботу дослідників, які стверджують, що здатність запам'ятовувати обличчя людей визначається на генному рівні.

Раніше вважалося, що основну роль у вмінні розпізнавати і запам'ятовувати обличчя людей відіграє навчання або взаємодія з навколишнім середовищем. І тільки тепер стало відомо, що основним фактором, який відповідає за ці навички, є спадковість.

За здатність розпізнавати та запам’ятовувати обличчя відповідають гени. Фото взято з сайту www3.sympatico.ca
За здатність розпізнавати та запам’ятовувати обличчя відповідають гени. Фото взято з сайту www3.sympatico.ca

Для того щоб переконатися у вірності своїх припущень, фахівці з університету Макуайра провели низку експериментів з однояйцевими та різнояйцевими близнюками. Відомо, що генетичний матеріал однояйцевих близнюків повністю ідентичний, тоді як різнояйцеві близнюки характеризуються лише частковою схожістю генотипу.

Для участі в дослідження було запрошено 298 пар близнюків, яким запропонували переглянути велику кількість фотографій з обличчями людей і запам’ятати якнайбільше. Проаналізувавши результати, дослідники з’ясували, що однояйцеві близнюки демонстрували однакові успіхи у запам’ятовуванні облич, а досягнення різнояйцевих близнюків суттєво відрізнялися.

На підставі цих даних дослідники зробили висновок про провідну роль генетичного фактору в процесі запам'ятовування і розпізнавання осіб.

Джерело: newsland.ru


Інші новини розділу